To nasz niepodległy, wolny kraj!

To nasz niepodległy, wolny kraj!

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 11 w Kościele pw. Św. Biskupa Mikołaja gdzie odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Delegacje szkół z terenu gminy Warka dla uczczenia 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy kilkunastu miejscach historycznych na terenie całego miasta.

Druga część obchodów Święta Niepodległości odbyła się w Centrum Sportu i Rekreacji. O godz. 18:00 rozpoczął się Koncert Niepodległościowy w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato pod batutą Artura Gębskiego i solistów Filharmonii Świętokrzyskiej.

Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego prowadzący koncert – dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba, przywitał przybyłych na koncert gości, w tym Wiceburmistrz Teresę Knyzio, Radnych Rady Miejskiej na czele z Wiceprzewodniczącą Zofią Pawelec oraz licznie zgromadzoną publiczność.

W pierwszej części koncertu, licznie przybyła publiczność wysłuchała utworów patriotycznych wykonanych wspólnie przez warecką orkiestrę oraz solistów Filharmonii Świętokrzyskiej – Renatę Drozd oraz Krzysztofa Blaszkiewicza. Goście wykonali utwory znane i lubiane, czego dowodem było wspólne śpiewanie całej publiczności, m.in.: „Pierwsza Kadrowa”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli Ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Druga część koncertu to wyjątkowy popis umiejętności wareckich muzyków, którzy zaprezentowali rozrywkową wiązankę utworów. Niektóre z nich wzbogacone były o wokal orkiestrowych solistek – Marty Galińskiej, Kasi Kłos i Oli Widłak. Po zakończeniu koncertu zachwycona publiczność dziękowała wszystkim artystom owacjami na stojąco.

Było to piękne, radosne uczczenie Święta Niepodległości w Warce. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się we wspólne świętowanie tego radosnego dnia!

Organizatorami uroczystości z okazji 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości byli:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Gminna Instytucja Kultury  “Dworek na Długiej”
  • Centrum Sportu i Rekreacji
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o.
  • Parafia pw. Św. Mikołaja w Warce

GALERIE ZDJĘĆ:

http://warka24.pl/29984/niepodleglosc2016bo/

Koncert Niepodległościowy okiem Rafała Donicy

Udostępnij:
← Kolędowe miniWarka Music Show Koncert Niepodległościowy "Babskim Okiem" →

Dodaj komentarz