Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Instytucje, Wiadomości 30 listopada 2017
Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

W nocy z 13 na 14 października 2017 r. w Warce przy ulicy Grójeckiej nieznani sprawcy dokonali kradzieży ciągnika Ursus wraz z opryskiwaczem typu Ślęza oraz usiłowali dokonać kradzieży samochodu marki Żuk. Policjanci Komisariatu Policji w Warce wykonali szereg czynności procesowych, które przyczyniły się do zatrzymania trzech sprawców. Sąd Rejonowy w Grójcu zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy natomiast wobec jednego, środek zapobiegawczy – dozór policji.

W nocy z dnia 11 na 12 października 2017 r. w Warce nieustaleni do chwili obecnej sprawcy z terenu posesji dokonali kradzieży samochodu osobowego m-ki Lexus RX 200T działając na szkodę mieszkańca Warki.

W dniu 15 października 2017 roku w miejscowości Ostrołęka gm. Warka nieustalony sprawca w miejscowym barze dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Samsung Galaxy działając na szkodę mieszkańca powiatu grójeckiego. Policjanci szybko ustalili sprawcę tego czynu, którym okazał się młody mieszkaniec gminy Warka.

Serdecznie Witam Czytelników „Kuriera Wareckiego” oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka. 

Pragnę Państwa poinformować, że z dniem 30 października 2017r. w tutejszym Komisariacie odbyło się pożegnanie Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Warce asp. szt. Andrzeja Jakubiaka, który odszedł na policyjną emeryturę. Od 1 listopada 2017 roku stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Warce objął asp. szt. Janusz Bogdański. Został wprowadzony w obowiązki służbowe przez nadkomisarza Roberta Farynę – Komendanta Powiatowego Policji  w Grójcu. Na powitaniu obecni byli: Burmistrz Warki – Dariusz Gizka wraz z Wiceburmistrz – Teresą Knyzio.

Ponadto chciałbym poinformować, że z dniem 1 listopada 2017 roku dzielnicowy rejonu miasta i gminy Warka asp. szt. Jarosław Wieczorek został przeniesiony do dalszego pełnienia służby jako dyżurny Zespołu Dyżurnych Komisariatu Policji w Warce, natomiast jego obowiązki zostały powierzone sierż szt. Arturowi Opszalskiemu.

By ułatwić i poprawić efektywność kontaktu policji z mieszkańcami miasta i gminy Warka przygotowaliśmy mapę z zaznaczonymi rejonami w naszej gminie. Pragnę zachęcić mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu bezpieczeństwa na terenie gminy Warka w tym przez kontakt z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Warce. Przypominam o możliwości korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, darmowej aplikacji na urządzenia mobilne, która w znaczny sposób ułatwia nawiązanie kontaktu z dzielnicowym ze swojego rejonu. Nadmieniam, że można również korzystać z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która umożliwia zgłoszenie konkretnego problemu występującego w okolicy Waszego miejsca zamieszkania. Przekazane przez społeczeństwo zgłoszenia służą w nakreślaniu nowych zadań dla policjantów oraz do diagnozowania najbardziej uciążliwych społecznie lokalnych zagrożeń bezpieczeństwa. Każdy człowiek chce żyć w poczuciu bezpieczeństwa, a więc musi być bardziej zaangażowany w jego kształtowanie w swoim miejscu zamieszkania. W codziennym życiu nie myślimy o bezpieczeństwie jednak możemy go porównać do naszego zdrowia, gdzie nie zdajemy sobie sprawy z jego posiadania, dopóki nie cierpimy z powodu choroby. Z poczuciem bezpieczeństwa nie jest inaczej, jak jego stan nie odbiega od normy, jest zadowalający, to nie myślimy o nim do czasu, gdy bezpieczeństwo nasze jest zagrożone lub uniemożliwia nam dalszą egzystencję. Każdy z nas chce czuć się bezpiecznym bo jest to czynnik decydujący o jakości i poziomie życia każdego z nas.

Dziękuję, za wszelkie cenne informacje, które przyczyniają się do osiągnięcia wspólnego celu – naszego bezpieczeństwa.

Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji  w Warce – Podkom. Paweł Lewandowski

Udostępnij:
← Wysocki i jego Noc Listopadowa Bądź gotowy! Bóg się narodzi! →

Dodaj komentarz