Andrzejkowe spotkanie z wróżbami w Michałowie

Andrzejkowe spotkanie z wróżbami w Michałowie

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Andrzejki to również specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

I tak oto w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa i wieczór wróżb. W magiczny nastrój spotkania wprowadziły wszystkich zebranych świece, dekoracja oraz magiczna inscenizacja z tańczącymi i śpiewającymi kotami, wróżkami i czarownicami. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy I i III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W postacie czarownic wcieliły się panie: Elżbieta Chojnacka, Wioleta Nadolna i Karolina Gielniewska – Janusz. Te trzy wspaniałe i bardzo tajemnicze czarownice poprowadziły dzieci w świat magii, przepowiedni i czarów – prowadząc wiele wróżb, które uchyliły rąbka tajemnicy z czekającej ich przyszłości. Były m.in. andrzejkowe serca, przestrogi, wirująca pałeczka, balony z przepowiedniami, drzewko szczęścia, wychodzące buty. Wróżby przeplatały się ze śpiewem i tańcami przy dźwiękach skocznej muzyki. A bawili się wszyscy – dzieci, nauczyciele, rodzice oraz przybyli goście. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwały oczywiście czarownice.

Był to niezapomniany wieczór wróżb, który przebiegał w miłej, ale bardzo tajemniczej i przepełnionej magią atmosferze. Zabaw, radości oraz śmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy wieczór wróżb – za rok. Uczestnicy czarodziejskich harców zadowoleni i podekscytowani wrócili do domów – pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

PSP Michałów

 

Udostępnij:
← Niezwykłe oratorium w kościele Matki Bożej Szkaplerznej Czas artystów w Michałowskiej szkole →

Dodaj komentarz