Przedświąteczne spotkania seniorów

Przedświąteczne spotkania seniorów

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…” – słowa tej pięknej świątecznej piosenki budzą nostalgię, cudowne wspomnienia dzieciństwa i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Ale są grupy, które w swoim gronie też czują się jak w rodzinie, chcą spędzić ważne uroczystości według tradycji naszych przodków i które wspólnie organizują wigilię. Do takich należą sekcje seniorów, które mają swoją przystań w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Na wszystkich spotkaniach zaproszonymi gośćmi byli Włodarze Miasta – Dariusz Gizka – Burmistrz Warki oraz Teresa Knyzio – zastępca Burmistrza.

Klub Złotego Wieku, który działa na terenie miasta już ponad 42 lat połamał się opłatkiem wigilijnym 7 grudnia. Był to czas na wspomnienia, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy akompaniamencie Tadeusza Nogajskiego przy pięknie zastawionym stole, przygotowanym przez panie z klubu. Podczas spotkania chór przedstawił przed gośćmi kolędy, które będzie wykonywał także 14 grudnia w Kozienicach podczas spotkania klubów seniora ziemi radomskiej. Najliczniejsza grupa seniorów ok. 50 osób pod przewodnictwem Zbigniewa Sabały spotyka się w każdy czwartek o godz. 11.

Pilni studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku 12 grudnia najpierw wysłuchali wykładu podróżnika z Krakowa pt: „Nie mów kurde w Turcji KURDE” – o Stambule, a dopiero po nim zasiedli przy swoim wigilijnym stole. Wedle zwyczaju, każdy z uczestników UTW przynosi wykonane przez siebie potrawy i dzieli się nimi, a także przepisami na takie domowe pyszności. W tym roku wszyscy szczególnie chwalili pyszne gorące dane – łazanki, wykonane przez Stasię. Na uniwersyteckim stole nie zabrakło zwyczajowych śledzi, sałatek, ciast i owoców. W tle świątecznych utworów nie zabrakło rozmów o mijającym roku. Warecki UTW istnieje od 11 lat, grupa liczy 28 osób i spotyka się w każdy wtorek o godz. 10. Przewodniczącą od początku istnienia uniwersytetu jest Krystyna Pączek, a koordynatorem Grażyna Jagiełło.

Tego samego dnia odbyło się również spotkanie w nowopowstałym Klubie Seniora „Radość z życia”. Na stole wigilijnym znalazły się potrawy własnoręcznie wykonane przez uczestników klubu: bigos, pierogi, czerwony barszczyk, karp smażony, sałatki i inne smakołyki. Pierwsza wigilia jak upłynęła w bardzo przyjaznej atmosferze zwiastując wiele dobra na dalsze działania. Klub spotyka się w każdy wtorek o godz. 10 – przewodniczącym jest Stanisław Jamroży.

Wszyscy seniorzy podczas spotkań wigilijnych otrzymali piękne życzenia świąteczne przekazane przez władze miasta.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Turniej Piłki Siatkowej 2017 Szarlotka według Królowej Szarlotki 2017! →

Dodaj komentarz