Tanga świata podczas XVII „Wieczoru z Kulturą” –

Tanga świata podczas XVII „Wieczoru z Kulturą” –

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na pierwszy w sezonie 2018 koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”. W przedostatnią sobotę karnawału tematem przewodnim będzie tango!

Na muzealnej scenie wystąpi SawarS Tango Orquesta w składzie: Anna Wandtke (skrzypce), Grzegorz Bożewicz (bandoneon), Piotr Malicki (gitara), Hadrian Filip Tabęcki (fortepian), Sebastian Wypych (kontrabas/kierownictwo artystyczne).

W programie wieczoru usłyszymy najpiękniejsze tanga okresu międzywojennego Warsa, Szpilmana i Petersburskiego: La Cumparsita, To Ostatnia Niedziela, Tango Milonga, Maria de Buenos Aires, Odrobina szczęścia w miłości, Umówiłem się z Nią na dziewiątą i wiele innych.

„Wieczór z Kulturą” to propozycja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce do spędzenia wieczoru w wyjątkowej atmosferze. To możliwość poznania artystów scen teatralnych i operowych, muzyków, kompozytorów, aktorów, poetów, cenionych ludzi kultury. To również spotkania przy lampce wina i okazja do rozmów o sztuce, muzyce czy teatrze.

Do zobaczenia w sobotni wieczór 3 lutego godz. 18.00!

  • Ilość miejsc ograniczona. Miejsca dostępne zgodnie z kolejnością rezerwacji.
  • Bilety na koncert w cenie  70 zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum. W cenę biletu wliczono wino i przekąski.
  • Obowiązują stroje wieczorowe.

 

SawarS Tango Orquesta to zespół tangowy, założony w 2015 roku, jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tego typu na świecie, nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie „Orquesta Tipica”. Po wielu tangowych doświadczeniach muzycy wchodzących w skład formacji, współtworzący tak wybitne zespoły jak Tangata Quintet czy Machina del Tango, postanowili połączyć siły i wspólnie rozpocząć tangową podróż, tworząc SawarS Tango Orquesta.

W programie SawarS Tango Orquesta usłyszymy przede wszystkim tanga okresu międzywojennego – Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także dzieła innych wybitnych kompozytorów tego gatunku jak Gardela, Rodriguez, Gade czy Piazzolla. Kompilacja kompozycji polskich i argentyńskich tang odwołuje się do tanga argentyńskiego – fundamentu tangowej tradycji – ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów okresu międzywojennego. Kompozycje tego gatunku pisywali zarówno autorzy muzyki lekkiej, rozrywkowej, jak i muzyki poważnej. Mówi się istnieniu około 4000 tang polskich z tego okresu.
Jeden z najwybitniejszych poetów tanga, Enrique Santos Discépolo, nazwał tango ”smutną myślą”, którą się tańczy – dlatego w skład SawarS Tango Orquesta, poza muzykami, wchodzą najwybitniejsi polscy tancerze tanga.

PARTNERZY:

Angelika Jarosław Nowociel – Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER w Grzegorzewicach.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu

 

 Info.muzeum

Udostępnij:
← Co za rekord! WARKA zebrała na WOŚP 64.646,52 zł! Wesprzyj eSkarbonkę WOŚP →

Dodaj komentarz