Remont OSP Michalczew z dofinansowaniem w ramach Programu Senior +

Remont OSP Michalczew z dofinansowaniem w ramach Programu Senior +

Burmistrz Warki złożył wniosek o dofinansowanie do Programu Senior+. Wniosek został pozytywnie oceniony w wyniku czego Gmina Warka pozyskała ponad 130 tys. dotacji na projekt „Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w Michalczewie”.

Działanie polega na adaptacji budynku OSP Michalczew w taki sposób, aby możliwe były w nim spotkania osób starszych. Projekt zyskał uznanie w konkursie w ramach Rządowego Programu Senior + i znalazł się na liście wniosków, które dostaną dotację. Wysokość dofinansowania wyniosła 80% wartości realizowanej inwestycji. Obiekt w miejscowości Michalczew zostanie dostosowany do potrzeb spotkań seniorów poprzez remont, którego głównym elementem jest instalacja centralnego ogrzewania. To konieczny warunek, aby osoby starsze m.in. z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” z Michalczewa były w stanie się spotykać w porach roku charakteryzujących się  niskimi  temperaturami. Na większości powierzchni zostanie zainstalowane ekonomiczne ogrzewanie podłogowe, wymienione będą również w ramach termomodernizacji drzwi. Ponadto budynek będzie miał odnowione ściany wewnątrz oraz elewację. Na potrzeby niepełnosprawnych osób starszych zostanie wybudowany podjazd oraz także nowe schody z poręczą.

Całość uzupełni zakup dodatkowego wyposażenia m.in. mebli, wyposażenia kuchennego i urządzeń do ćwiczeń. Realizacja inwestycji podniesie standard obiektu, który jednocześnie nadal będzie służyć lokalnej społeczności na spotkania.

Prace planowane są od czerwca do września 2018 r.

Urząd Gminy

 

Udostępnij:
← Mobilne planetarium w Bajkowym Statku Wareccy piłkarze w finale turnieju WINDOOR →

Dodaj komentarz