Pogodny „Dzień Dziecka”

Pogodny „Dzień Dziecka”

W niedzielę, 26 maja na placu za “Dworkiem na Długiej” zorganizowany został warecki “Dzień Dziecka”. Wielka dmuchana zjeżdżalnia, bungee, zamek z kulkami i duża trampolina od początku imprezy aż do samego końca były oblegane przez najmłodszych uczestników zabawy. Podobnie, dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy i robienie balonikowych piesków przez młodzież z Koła Wolontariatu przy Publicznym Gimnazjum w Warce i stypendystów Lokalnego Funduszu Stypendialnego. Ciągła “kolejka” panowała również na przygotowanej przez Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki mini strzelnicy gdzie każdy mógł sprawdzić celność swojego oka.

Imprezę rozpoczął półgodzinny koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry MODERATO. Tym razem miejsce dyrygenta Artura Gębskiego zajęła tamburmajorka Anna Kacprzyk i to ona pokierowała grą orkiestry. Po oficjalnym otwarciu imprezy swoje zdolności wokalno-taneczne zaprezentowały maluszki ze szkoły w Konarach. Zgromadzona publiczność dwukrotnie mogła oglądać tancerzy z sekcji tanecznej działającej w CeSiR. Swoje wokalne zdolności zaprezentowało kilkunastu finalistów konkursów wokalnych “mini Warka Music Show”. Wareccy strażacy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zaprezentowali swój największy wóz bojowy w pełnym rynsztunku.

Na zakończenie wspólnej zabawy, w wieczornych promieniach słońca, wystąpił teatr z Krakowa prezentując historię “Pana Twardowskiego”.

Mimo iż hala CeSiR była gotowa na przyjęcie całej imprezy organizatorzy niedzielnym rankiem podjęli decyzję o pozostaniu na powietrzu i to była trafna decyzja o czym świadczą zdjęcia prezentujące uśmiechnięte twarze dzieci… i ich mam bo to także było ich święto ;-)

Zobacz galerię zdjęć TU!

Organizatorzy: Stowarzyszenie 3majmy się razem, Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”.

Współorganizatorzy: OSP Warka, Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki, Koło Wolontariatu przy PG w Warce, CeSiR.

“Dzień Dziecka” odbył się pod patronatem Burmistrza Warki i dzięki środkom z gminy Warka dzieci miały okazję skorzystać z wszystkich atrakcji za darmo.

Sponsorzy dodatkowi: Warta Jarosław Kleczaj, Dariusz Bobrowski

Udostępnij:
← Pod Gołębiowem znowu rozległy się strzały… Miłość... niejedno ma imię →

Dodaj komentarz