Nowe Światło… dla integracji w Woli Palczewskiej

Nowe Światło… dla integracji w Woli Palczewskiej

25 sierpnia 1965 roku światło rozświetliło domostwa, popłynął prąd.

25 sierpnia 2019 roku światło wspólnych działań pod przywództwem sołtysa Arkadiusza Migdalskiego pozwoliło na stworzenie wiejskiej świetlicy w budynku po dawnym sklepie wiejskim.

Sołtys wsi swoim zdecydowaniem i aktywnością podjął się działań, które były czymś nowym w naszej miejscowości, a chodzi o renowację dawnego sklepu i przerobienie go w świetlicę. Szybko zmobilizował do działań mieszkańców. Wspólnymi siłami, ogromem włożonej pracy i poświęconego czasu doszło do finalizacji przedsięwzięcia. Fundusze Sołeckie, dotacja „Działaj Lokalnie” od Stowarzyszenia W.A.R.K.A. zmieniły stary wiejski sklep, który ostatni raz widział klientów ponad 30 lat temu w piękne miejsce dla mieszkańców.

Otwarcie i poświęcenie świetlicy odbyło się 25 sierpnia i połączone było z pierwszym, i na pewno nie ostatnim rodzinnym piknikiem mieszkańców Woli Palczewskiej. Odwiedzili nas znakomici goście: proboszcz parafii pw. Św. Małgorzaty we Wrociszewie – ks. Adam Ostrowski, Wiceburmistrz Warki – Teresa Knyzio, Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego i jednocześnie Dyrektor „Dworku na Długiej” i społeczny Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – Andrzej Zaręba, Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Warce – Roman Korczak. Uroczystego poświęcenia świetlicy dokonał ksiądz Adam Ostrowski a przykręcenia tablicy z napisem „Świetlica wiejska w Woli Palczewskiej” zaproszeni goście wspólnie z Sołtysem. Wspaniałe dania z grilla serwowane przez nasze mieszkanki, przepyszne ciasta przygotowane na konkurs, których było aż 23 rodzaje zadowalały najwybredniejsze podniebienia, kusiły wyglądem i smakiem. Zabawa taneczna przy muzyce zakończyła wspólne świętowanie.

Nie sposób nie podziękować Sołtysowi, który swoją pomysłowością i zaangażowaniem zjednał sobie wszystkich mieszkańców, tych młodszych i tych starszych. Nie sposób pominąć osób, które włożyły całe serce w przygotowanie budynku, jego otoczenia oraz przygotowanie pikniku. Sprawiły one, że dzień 25 sierpnia był Świętem wszystkich mieszkańców i wpisał się w historię Woli Palczewskiej. W głowach mieszkańców już snują się plany na przyszłość, bo to nie koniec. Wyruszyliśmy w podróż, dopiero zaczynamy, mamy plany i postaramy się je realizować.

Mieszkanka wsi Wola Palczewska – Anna Różycka

Projekt „Renowacja wiejskiej świetlicy i relacji międzyludzkich” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz ze środków lokalnych: Gminy Warka, Starostwa Powiatowego w Grójcu, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, DELTIMA, TRANS-MED oraz osób, które przekazały Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. 1% podatku.

Udostępnij:
← Spotkanie z gliną... zapraszamy do "Dworku na Długiej" Inwazja ROBOTÓW... w "Dworku na Długiej" →

Dodaj komentarz