Wystartował sezon siatkówki!

Wystartował sezon siatkówki!

W poprzedni weekend wystartowały rozgrywki w ramach IV ligi siatkówki mężczyzn i III ligi siatkówki kobiet MWZPS. Drużyna mężczyzn WTS Klondaik Warka pewnie zwyciężyła z Błędowem 3:0, natomiast w debiucie wareckie siatkarki uległy Sparcie 0:3.

W poprzednim sezonie męska drużyna WTS zajęła w IV lidze 3 miejsca, które powinno dać jej awans do wyższej ligi. Niestety, po decyzji MWZPS o ograniczeniu liczby zespołów w III lidze, nadal będzie rywalizować na tym samym szczeblu rozgrywek. Liga ze względu na duża ilość zainteresowanych została podzielona na dwie grupy. W pierwszym etapie rozgrywek WTS Klondaik Warka będzie rywalizowała w grupie II z Bór Regut, GKS Jastrzębia, GKS Yabu Sadownik Błędów, KS Halinów, PTS Pionki, Promotor Gózd, SPS GOSIR Mrozy, SPS Konstancin-Jeziorna oraz SPS Radmot Jedlińsk.

Po przerwie wakacyjnej do treningów w WTS wrócili: Gawroński Radosław, Kaszewiak Szymon, Kaszewiak Maciej, Kwieciński Andrzej, Michałowski Michał, Olech Dominik, Strzałkowski Damian, Stefaniak Aleksander, Szymański Bartłomiej oraz Wożniak Łukasz. Trenerem jak w poprzednich latach jest Andrzej Warda oraz jego asystenci: Klaudiusz Luśniewski i Andrzej Kwieciński.

W sezonie przygotowawczym zespół wziął udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Wolanów, w którym rywalizowało 12 zespołów. Zmagania WTS ukończył z dobrym wynikiem, zajmując 3 miejsce.

W poprzednią sobotę 19 października drużyna wznowiła rozgrywki ligowe. W pierwszym meczu sezonu który odbył się w wareckiej hali WTS Klondaik Warka zmierzył się z Sadownikiem Błędów. Zespół zaczął wyśmienicie pokonując rywala 3:0 (25:16, 25:18, 25:11). W kolejnym meczu WTS Klondaik Warka wygrał z SPS GOSiR Mrozy 3:0 (25:21, 25:22, 25:17).

Do rozgrywek ligowych po raz pierwszy przystąpiła sekcja kobiet WTS’u. W tegorocznym sezonie drużyna rywalizować będzie w III lidze siatkówki razem z MUKS Wojskowe Warszawa, UKS Esperanto Warszawa, SPS Konstancin-Jeziorna, KS Halinów, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki oraz UKS Lesznowola. Celem sekcji WTS Warka w nadchodzącym sezonie jest przede wszystkim budowanie drużyny i zdobywanie doświadczenia ligowego.

Do rywalizacji w barwach WTS zostały zgłoszone: Bojdzinska Natalia, Dąbrówka Aleksandra, Dłuska Oliwia, Gelo Mariola, Jastrzębska Weronika, Lusniewska Zuzanna, Nowakowska Kinga, Pariaszewska Magda, Poznańska Karina, Romanowska Paulina (kapitan), Smodrzak Aleksandra, Stefaniak Alicja, Szeląg Aleksandra, Trocińska Kamila oraz Zapaśnik Ola. Trenerami zespołu są Klaudiusz Luśniewski i Andrzej Warda.

W sezonie przygotowawczym dziewczyny wzięły udział w dwóch turniejach i dwóch sparingach. W pierwszym turnieju o Puchar Dyrektora CeSiR drużyna WTS Warka I zajęła II miejsce, zaś druga drużyna WTS IV miejsce. W wyjazdowym turnieju w Mrozach zespół warczanek zajął III miejsce. Następnie drużyna rozegrała sparing z KKS Kozienice, który zwyciężyła 3:1 i mecz z drużyną amatorów z Warki. Niestety, tym razem, spotkanie z kolegami z boiska zakończyło się przegraną 0:3. Jednak nie wynik jest ważny. W każdym z tych meczów sekcja kobiet zdobywała cenne doświadczenie i weryfikowała umiejętności.

20 października drużyna WTS Warka rozegrała swój pierwszy mecz z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Niestety w ligowym debiucie warczanki uległy przeciwniczkom 0:3 (23:25, 18:25, 14:25). Nasz zespół grał nierówno, widać było nerwowość w rozgrywanych akcjach. I choć rywalki prezentowały podobny poziom gry, to wygrało doświadczenie i opanowanie. Jak mówi polskie przysłowie „pierwsze koty za płoty”. Wierzymy, że w kolejnych spotkaniach siatkarki pokażą swoją rzeczywista formę.

Start obu drużyn w kolejnym sezonie nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów i partnerów zespołu. Wareckie Towarzystwo Siatkówki „Warka” już piąty rok z rzędu wspiera firma KLONDAIK, Urząd Miasta i Gminy Warka a także Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Do grona sponsorów w sezonie 2019/2020 dołączyła także firma fotowoltaiczna INOVATIV. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i współpracę!

Serdecznie zapraszamy na mecze które odbywają się w hali sportowej CeSiR Warka.

Udostępnij:
← Ostatnie wolne miejsca na zajęcia w Dworku! Vespa Club Polska w Warce →

Dodaj komentarz