Poznaliśmy mistrzów wiedzy o Powstaniu Styczniowym

Poznaliśmy mistrzów wiedzy o Powstaniu Styczniowym

Z okazji 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin płk .Władysława Kononowicza, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” i Zespół Szkolno- Przedszkolny w Nowej Wsi noszący imię Bohaterów tego powstania, zorganizowały Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pt. „Nasza Historia”, który odbył się 14 stycznia.

Uczestnicy konkursu sprawdzali swoją wiedzę historyczną zarówno z zakresu Powstania, jak i działalności płk. Kononowicza. Przygotowane pytania nie należały do najłatwiejszych, a trafne odpowiedzi wymagały rozległej wiedzy i syntetycznego myślenia. Tym bardziej cieszy fakt, że drużyny radziły sobie z pytaniami bardzo sprawnie i bez większych problemów udzielały poprawnych odpowiedzi, co świadczy o doskonałym przygotowaniu uczestników

W niezwykle wyrównanej walce najlepsze okazały się drużyny z PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce (37 pkt.) i PSP im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce (35 pkt.). O trzecie miejsce, które ostatecznie zajęła SP nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce (34 pkt.), toczył się niezwykle zacięty bój z dogrywką w której udział wzięły jeszcze szkoły z Konar i Michałowa.

Wyniki konkursu:

1 – PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce w składzie: Jowita Kłos, Kosma Jaszczyk, Jakub Rosołowski, Martyna Werbanowska. Opiekun – Katarzyna Kuśmierska.

2  – PSP im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce w składzie: Aleksandra Zwierzyńska, Martyna Kociszewska, Aleksandra Markiewicz, Magdalena Pluta. Opiekun – Joanna Szczepaniak.

3 – SP nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce w składzie Krzysztof Kasprzak, Jan Juras, Filip Pułapa, Antoni Szajner. Opiekun – Magdalena Wąsik.

Pozostałe drużyny, które wzięły udział w konkursie:

  • PSPw Michałowie w składzie: Wiktoria Dmochowska, Agata Marciszewska, Zuzanna Boczkowska, Paweł Szewczyk. Opiekun – Anna Jasińska.
  • PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach w składzie: Karolina Molak, Milena Liszka, Natalia Rawska, Piotr Wróbel. Opiekun – Urszula Grudzień.
  • PSP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie w składzie: Kamil Ślusarski, Natalia Kwiatkowska, Oliwia Jawroska, Damian Smagała. Opiekun – Anna Szczęsna-Różycka.

Szkoła w Nowej Wsi, jako gospodarz konkursu i placówka nosząca imię bohaterów którego dotyczył konkurs nie brała czynnego udziału w zmaganiach.

Nagrody drużynom, które nie zdobyły miejsca na podium wręczyła na zakończenie konkursu dyrektor szkoły w Nowej Wsi – Marzena Tomaszewska wspólnie z dyrektorem Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – Andrzejem Zarębą. Zwycięzcy zostali nagrodzeni 22 stycznia 2020r. podczas uroczystych obchodów 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego przez Wiceburmistrz Warki Teresę Knyzio, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Maciejewskiego oraz Dyrektora „Dworku na Długiej” Andrzeja Zarębę.

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Interwencja w sprawie taboru kolejowego na linii Warka-Warszawa Kronika policyjna i dwa słowa komendanta →

Dodaj komentarz