Strona głównaInstytucjeCeSiRWieści z parkietu siatkarskiego

Wieści z parkietu siatkarskiego

Drużyna kobiet w minionym czasie rozegrała trzy spotkania w ramach rozgrywek III ligi siatkówki, które niestety zakończyły się porażkami 0:3.

II runda rozgrywek dla wareckiej drużyny zaczęła się niekorzystnie. Na początek obostrzenia  dotyczące sportów halowych, które przyczyniły się do zawieszenia rozgrywek i przekładaniem meczów. Następnie drużynę dotknęła seria niedyspozycji i kontuzji zawodniczek. Dziewczyny mimo przeciwności dzielnie walczą lecz fakt nieobecności podstawowych graczy mocno utrudnia rywalizację na dobrym poziomie.

30 stycznia WTS zagrał pierwszy mecz po dłuższej przerwie, a przeciwniczkami były dziewczyny z Mińska Mazowieckiego. Pierwszy set nie poszedł po myśli wareckich siatkarek i zakończył się wynikiem 13:25. Druga odsłona to lepsza gra wareckiego zespołu i walka punkt za punkt, ale w końcówce seta na parkiecie zaczęły dominować rywalki, które przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trzeci set miał podobny przebieg. Warczanki nie potrafiły utrzymać równego rytmu gry i przewagi na boisku.  Mecz zakończył się na korzyść gości 3:0.

Na mecz do Raszyna Warka pojechała bez dwóch podstawowych zawodniczek.  Eksperymentalne ustawienie mogło zaskoczyć przeciwniczki, ale dobrze dysponowane przeciwniczki szybko rozbiły naszą obronę dokładnymi zagrywkami. Choć gra warczanek rozkręcała się z seta na set to drużyna Raszyna kontrolowała przebieg spotkania doprowadzając do zwycięstwa 3:0.

Ostatni mecz 7 lutego WTS zagrały z drużyną z Kobyłki. Jak przystało na wiceliderki ligi, UKS Trójka Kobyłka wysoko postawiła poprzeczkę wareckiej drużynie. Pierwszy set to dominacja gości i wynik 25:9. W drugiej odsłonie meczu warczanki w końcu nawiązały walkę i można było zobaczyć kilka ciekawych akcji, aczkolwiek kolejny raz triumfowały rywalki. Trzeci set najlepszy w wykonaniu wareckiej drużyny mógł przynieść niespodziankę. Przy stanie 18:19 wareckie siatkarki były bliskie remisu, ale dekoncentracją dziewczyny zaprzepaściły szansę na „urwanie” seta. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem UKS Trójki Kobyłka.

W najbliższym czasie WTS zagra we własnej hali z liderem ligi UKS SPARTA Grodzisk Mazowiecki. Następnie przed drużyną 2 trudne spotkania z Esperanto i Konstancinem oraz kolejne dwa mecze z równorzędnymi przeciwniczkami. Będzie to dobra okazja do walki o pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Mecze można śledzić na portalach FB drużyny WTS INOVATIV Warka – Sekcja Kobiet.

WTS Klondaik Warka notuje serię czterech zwycięstw w rozgrywkach i umacnia się na IV miejscu III ligi siatkówki mężczyzn.

30 stycznia WTS Klondaik Warka rozegrał rewanżowe spotkanie z drużyną UKS Herkules Sulejówek. Zmiany w składzie rywala i dobra forma wskazywała, że mecz nie będzie należał do łatwych.

Pierwszy set to dobra dyspozycja i pewna wygrana warczan 25:18. Niestety kolejny set był jego przeciwieństwem. Seria błędów naszej drużyny doprowadziła do zwycięstwa rywala 25:19. W trzecim udało się poprawić mankamenty i WTS ponownie triumfował, tym razem 25:18.  Kiedy wydawało się, że WTS pewnie zmierza do wygranej, nagle w połowie czwartego seta nastąpiła dekoncentracja oraz co dało się zauważyć, opadnięcie z sił. Wykorzystała to drużyna gości i do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był 5 set. Tu nie było miejsca na pomyłki. WTS Warka od początku mocno zmotywowany przeszedł do ataku. Choć nie było łatwo, wiara w zwycięstwo i gra do ostatnich sił doprowadziła WTS Warka do zwycięstwa 16:14. Po raz kolejny w decydującym momencie wareccy siatkarze zdołali wrócić na dobre tory i doprowadzić do wygranej 3:2.

7 lutego WTS Warka rozegrał kolejny ważny mecz tym razem z Wisłą Płock, bezpośrednim rywalem w walce o czwarte miejsce w lidze. Stawka tego meczu była wysoka i nic dziwnego, że oba zespoły toczyły zacięty pojedynek o każdy punkt. Pierwszy set wygrali goście 25:23. Kolejne dwa należały do Warki (25:22, 25:21), ale w czwartym do remisu doprowadzili goście i niezbędny był tie-break. Tu po raz kolejny po emocjonującej grze zwycięską ręką wyszli wareccy zawodnicy.

W piątek 12 lutego drużyna WTS Klondaik Warka rozegrała rewanżowe spotkanie z MKS MDK Warszawa. Pierwsze dwa sety, zgodnie z planem, padły łupem gospodarzy 25:20 i 25:21. W trzecim odpowiedzieli goście. Młody, ale niezwykle waleczny i zawzięty zespół chciał sprawić w Warce niespodziankę i wygrał partię 25:19. Na szczęście siatkarze lokalnego WTSu wykorzystując swoje doświadczenie, po ciekawej grze w czwartej odsłonie meczu zwyciężyli 25:21, a całe spotkanie 3:1.

21 lutego WTS Klondaik Warka rywalizował z ostatnią drużyną III ligi siatkówki – UKS Olimp Skaryszew. Od pierwszych minut meczu wareccy zawodnicy dominowali na boisku i dyktowali swoje warunki gry wygrywając set za setem. Pierwsze rozdanie zakończyli wynikiem 25:14, kolejne 25:17 by w trzeciej odsłonie wynikiem 25:12 zakończyć mecz. Szybkie zwycięstwo i 3 punkty wylądowały na koncie warczan.

Tym samym zespół WTS Klondaik Warka wygrywając kolejny mecz z rzędu umocnił się na czwartym miejscu III ligi siatkówki mężczyzn. Do zakończenia II rundy rozgrywek wareckiej drużynie zostają 4 mecze, w tym z trzema najlepszymi drużynami ligi.

Zapowiadają się ciekawe mecze, które z pewnością będzie można obejrzeć na portalu FB drużyny lub youtube – PiłkaSiatkowaCom.