TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeWieczór z Kulturą... w Pałacu Pułaskich

Wieczór z Kulturą… w Pałacu Pułaskich

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na II spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą”. Tym razem w piątek 20 marca o godz. 19:00 wystąpią Artyści związani z Piwnicą pod Baranami w Krakowie.

To spotkanie z Olą Maurer – pieśniarką o niezwykłym głosie, artystką kabaretową, dziennikarką, filologiem romańskim, organizatorką koncertów i imprez kulturalnych, Damą Piwnicy pod Baranami. Artystka koncertowała z Markiem Grechutą i grupą Anawa, nagrywała muzykę filmową Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza i Jana Ostaszewskiego. Do Piwnicy przyprowadził ją Zygmunt Konieczny, kiedy była jeszcze studentką romanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziś po latach jak nikt potrafi opowiadać o elicie artystycznej Krakowa.

Podczas koncertu w Warce będą towarzyszyli Oli Maurer dwaj muzycy Piwnicy: Michał Półtorak – skrzypce oraz Adrian Konarski – fortepian.

Michał Półtorak – skrzypek związany z Piwnicą pod Baranami od wielu lat, występuje m.in. w zespole Grzegorza Turnaua, członek zespołu Anawa od 1976 r. i jej kierownik muzyczny od 1980, występował i nagrywał z Markiem Grechutą. Jego skrzypce słychać na płytach wielu znanych muzyków.

Do fortepianu zasiądzie Adrian Konarski – znany i ceniony kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Z Piwnicą pod Baranami współpracuje od 1994 r., a od 2007 jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Kompozycje Adriana Konarskiego były prezentowane na prestiżowych festiwalach, m.in.: Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej, XI Dniach Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Festiwalu i Seminarium Współczesnej Muzyki Polskiej i Amerykańskiej „Write and Play”.

Ilość miejsc ograniczona.
Bilety na koncert w cenie 70 zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum. W cenę biletu wliczono również wino i przekąski.
Obowiązują stroje wieczorowe 😉

Wieczor z Kultura 2

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE