Babcia, Dziadek i Moderato!

Babcia, Dziadek i Moderato!

23 stycznia w kościele Parafialnym we Wrociszewie odbył się uroczysty koncert Miejskiej Orkiestry Moderato pod batutą Artura Gębskiego.

Uhonorowany licznymi nagrodami krajowymi i zagranicznymi zespół, przyjął zaproszenie do Wrociszewa i swoim występem uświetnił uroczystość przygotowaną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Prawdziwa uczta muzyczna  była eleganckim prezentem dla licznie zgromadzonych seniorów. Koncert miał oczywiście formułę otwartą i był dedykowany wszystkim mieszkańcom ceniącym talent i kunszt muzyków. Repertuar przygotowany specjalnie na tę okazję był wiązanką popularnych szlagierów związanych  z okresem bożonarodzeniowym. Pojawiły się znane utwory muzyki rozrywkowej, które prezentowane na żywo i w wykonaniu orkiestry zyskały nową jakość i wywołał podziw wszystkich zgromadzonych gości. Zachwyt jaki towarzyszył występowi Moderato dał wyraz Ks. Adam Ostrowski gospodarz parafii, który urzeczony popisami orkiestry bezpośrednio po koncercie zapraszał muzyków na kolejne spotkania do Wrociszewa. Publiczność owacjami na stojąco podziękowała orkiestrze za wspaniały koncert. Dla wielu słuchaczy było to pierwsze spotkanie z talentem zespołu, który mogli podziwiać na żywo. „Szkoła jako instytucja we współpracy z kościołem powinna stwarzać jak najwięcej okazji do obcowania z kulturą, powinna inspirować i integrować  społeczność, stwarzać preteksty do wspólnych spotkań a także inicjować wydarzenia pielęgnujące zwyczaje i lokalne tradycje ’’- podkreśla Dyrektor  PSP we Wrociszewie Małgorzata Gowin. Taki właśnie cel przyświecał organizatorom tego wydarzenia.

Bliskie sąsiedztwo obu tych miejsc pozwoliło przygotowaną uroczystość podzielić na dwa etapy. Druga część odbyła się w szkole, dokąd udali się zaproszeni goście bezpośrednio po koncercie. Na nieco zziębniętych seniorów czekała gorąca herbata i słodkie ciasto przygotowane przez rodziców zaangażowanych w życie szkoły.  Przyszła wreszcie kolej na dziecięce popisy. Uczniowie znakomicie przygotowani przez wychowawców: Annę Różycką, Renatę Miniewską, Agnieszkę Kornet i Mariolę Bienias dali powód do czułych wzruszeń wszystkim oglądającym. Wesołe tańce, kolorowe kostiumy i zaangażowanie  sprawiły, ze nawet bajkowa rzepka dała się wyrwać a zagubiona jarzębinka odnalazła drogę do domu.  Gromkie STO LAT zakończyło część artystyczną. Później były już tylko życzenia, buziaki i łzy szczęścia.

Wesołe jest życie…babci i dziadka.

Organizatorzy wyrażają ogromne podziękowania dla ks. Adama Ostrowskiego i Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej’’ za pomoc w realizacji  przedsięwzięcia.

Redakcja

Udostępnij:
← Planszówki kontratakują Wszyscy jesteśmy pacjentami →

Dodaj komentarz