Otwarta szkoła w Nowej Wsi

Otwarta szkoła w Nowej Wsi

Dni otwarte dla gimnazjalistów, zorganizowane w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi 8 i 9 kwietnia 2016 roku, okazały się  ogromnym sukcesem. Oferta edukacyjna, przygotowana przez naszą szkołę na rok 2016/2017 cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów klas trzecich gimnazjum. Już pierwsze wrażenie po przekroczeniu progu budynku szkoły było pozytywne – młodzież chwaliła czystość i przestronność sal i korytarzy szkolnych. Jednak naszym największym atutem jest bogata oferta kierunków kształcenia, jakie mogą wybrać gimnazjaliści a mianowicie: ogrodnik, technik ogrodnik o profilu logistyka produktów ogrodniczych, technik architektury krajobrazu z elementami florystyki, technik geodeta o profilu geoinformatyka, technik ekonomista o profilu menedżersko – prawnym, technik obsługi turystycznej o profilu stewardessa i pilot wycieczek, technik organizacji reklamy o profilu medialnym z elementami dziennikarstwa i technik spedytor o profilu spedycja międzynarodowa. Każdy z tych kierunków jest interesujący i gwarantuje możliwość zdobycia ciekawej pracy w przyszłości.

Priorytetem  dla Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi jest przygotowanie młodych ludzi do osiągnięcia sukcesu zawodowego w dorosłym życiu. Procesy edukacyjne są w naszej szkole organizowane tak, by sprzyjać zdobywaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności uczniów. Służy temu odpowiednie zaplecze dydaktyczne, kompetentni nauczyciele, a przede wszystkim wspaniała atmosfera życzliwości i wsparcia, którą można zauważyć już od pierwszych chwil pobytu w tej szkole. Podkreślali to nie tylko gimnazjaliści, ale i ich rodzice, którzy odwiedzili  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Była to  już druga okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. 21 marca placówka również otworzyła swoje podwoje dla gimnazjalistów szukających własnej drogi życiowej. Gimnazjaliści mogli porozmawiać z uczniami kształcącymi się w określonych zawodach. Uczniowie klas III gimnazjów zwiedzili szkołę i bursę. Nadwątlone trudami wędrówki siły mogli pokrzepić przy stoisku „Coś na ząb”. Podczas spotkania z Panią Dyrektor poznali zasady naboru do klas pierwszych techników. Uczniowie i pracownicy placówki udowodnili także, że szkoła to nie tylko  tajniki wiedzy ogólnej i zawodowej lecz także miejsce rozwijania talentów. Tego dnia bowiem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów w ramach Szkolnego Przeglądu Kulturalnego.

Różne środki ekspresji artystycznej zaprezentowano w konkursie „Wiosenne kabarety”. Występy sceniczne stały się okazją do realizacji myśli Ignacego Krasickiego: „I śmiech niekiedy może być nauką, kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa”. Wyłonieniu talentów muzycznych służył przegląd muzyczny – „The Voice of…Nowa Wieś.  Ucieczką od szarości szkolnego uniformu, był pokaz wiosennej mody z motywem kwiatowym. A na koniec konkurs fryzury „na impre”. Pomysłowych stylizacji mogliby pozazdrościć najlepsi mistrzowie grzebienia.

Dwie klasy uzyskały w przeglądzie taką samą liczbę punktów – klasa I Technikum Ekonomicznego i Architektury Krajobrazu oraz klasa III Technikum Geodezyjnego i Architektury Krajobrazu. Na drugim miejscu znalazła się klasa III Technikum Ogrodniczego. Pani Dyrektor Danuta Borowiec wręczyła nagrodę główną dla zwycięskich klas oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych.

Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy na stronę internetową www.nowawies.ckziu.edu.pl, gdzie znajdziecie informacje dotyczące rekrutacji do klas pierwszych.

Barbara Frydrych,

 mgr Ewa Malowaniec

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Udostępnij:
← Urząd Miejski w Warce funkcjonuje wzorowo Książka przyjacielem człowieka →

Dodaj komentarz