Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzkoły PonadpodstawoweUczniowie CKZiU w Nowej Wsi z wizytą w SGGW w Warszawie

  Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi z wizytą w SGGW w Warszawie

  Uczniowie klasy I technikum CKZiU im. Tomasza Nocznickiego w zawodzie technik ogrodnik, którzy są objęci Patronatem Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dniu 19 maja 2016 roku wzięli udział w obchodach 200-lecia uczelni. Oficjalne otwarcie Dni SGGW rozpoczęło się w Auli Kryształowej uroczystością nadania tytułu doktora honoris causa SGGW Profesorowi Hansowi-Peterowi Liebigowi – Rektorowi Uniwersytetu Hohenheim w Stuttgarcie w latach 2002 – 2012.

  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dr Katarzynę Kowalczyk adiunkta w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych oraz mgr Piotra Dobrzyńskiego pracownika technicznego w Katedrze Roślin Ozdobnych. Po ciekawych wykładach
  i poznawaniu tajników uprawy roślin ozdobnych z różnych stref klimatycznych oraz upraw bezglebowych oberżyny, papryki, pomidora i ogórka wykonywali ćwiczenia sadzonkowania pepino – czyli hiszpańskiego ogórka.

  Następnie uczniowie zwiedzali kampus SGGW oraz tzw. ,,Stary Ursynów” z Aulą Kryształową, siedzibę władz SGGW – REKTORAT. W plenerze mogli podziwiać stoiska i zapoznać się z ofertami wydziałów SGGW.

  Kolejnym etapem wycieczki był ogród w Wilanowie wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego zajmujący powierzchnię 45 ha (razem z Jeziorem Wilanowskim i Kanałem Sobieskiego). Uczniowie podziwiali partery kwiatowe o układzie geometrycznym z bukszpanowymi obwódkami, fontanny i kwiatowe kompozycje. W ogrodzie dolnym strzyżone szpalery drzew i liczne okazy starodrzewu składające się głównie ze starych grabów, lip, jesionów, topól nadwiślańskich, z domieszką wiązów.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE