-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSukces Zbiórki Mikołajkowej 2016 na Stypendia!

  Sukces Zbiórki Mikołajkowej 2016 na Stypendia!

  grudnia (wtorek) na terenie naszego miasta odbyła się Mikołajkowa Zbiórka, podczas której zbierane były fundusze na przyszłoroczne stypendia dla zdolnej młodzieży. Kilkunastu stypendystów Lokalnego Funduszu Stypendialnego z miejscowych szkół, wyposażonych w nieodzowne atrybuty Mikołaja – czerwone czapki i świąteczne dzwonki, zachęcało mieszkańców Warki do wsparcia, choćby niewielkim datkiem, rozwoju naszej młodzieży.

  Co roku „Mikołajkowa” akcja realizowana jest we współpracy z Federacją Funduszy Lokalnych w Polsce do której od 2013 roku należy również Stowarzyszenie W.A.R.K.A. jako operator Lokalnego Funduszu Stypendialnego realizowanego na terenie gminy Warka już przez 6 edycji. W ciągu tych lat, dzięki partnerom Funduszu – Fundacji Stefana Batoregolokalnym przedsiębiorcom i samorządomosobom przekazującym 1% podatku oraz darczyńcom indywidualnym, udało się przekazać młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w gminie Warka aż 152 stypendia o łącznej wartości 228 tys. zł!

  Nasi „Mikołaje” pojawili się w urzędach, firmach oraz na ulicach oraz podczas koncertu Tomasza Stockingera w Centrum Sportu i Rekreacji.. Zachęcali mieszkańców Warki do wsparcia przyszłorocznej edycji Lokalnego Funduszu Stypendialnego. W zamian za drobne sumy pieniędzy stypendyści rozdawali jabłka – symbol naszego regionu.

  W tym roku udało się zebrać niesamowitą kwotę 1700,60 zł. Dla porównania podczas zeszłorocznej akcji mikołajkowej zebraliśmy 1458,09 zł.

  Serdecznie dziękujemy za wsparcie przyszłorocznej edycji Lokalnego Funduszu Stypendialnego!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE