-6.2 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejKolejny niezwykły koncert „…przy Farnej”

  Kolejny niezwykły koncert „…przy Farnej”

  Kolejny koncert z cyklu „Śpiewaj przy Farnej” z udziałem Ewy Urygi i jej zespołu przyciągnął w niedzielny wieczór 20 stycznia do kościoła Św. Mikołaja sporą rzeszę słuchaczy. Usłyszeliśmy pięknie wykonane kolędy i pastorałki w niezwykłej aranżacji. Była znana na całym świecie i wykonywana przez takie gwiazdy jak Celine Dion, Andrea Bocelli i Whitney Houston kolęda „O Holy Night”. Były „No more blue Christmas” czy „Stille Nacht”. Ewa Uryga znana jest również z wykonywania muzyki gospel dzięki czemu mieliśmy okazję usłyszeć utwór pt. „Shine Your light on me”. Usłyszeliśmy utwór „Narodzenia Czas” zaśpiewany przez Ewę kilka lat temu w Rzymie w obecności bł. Jana Pawła II, który sam pobłogosławił i podpisał się pod tekstem.  Jednak większość zaprezentowanych utworów pochodziła z płyty „Mesjasz Prawdziwy” którą wszyscy uczestnicy koncertu mieli szansę nabyć u artystki z jej specjalną dedykacją. Piękne aranżacje w wykonaniu najlepszych polskich muzyków grających na wiolonczeli , gitarze klasycznej, basie i pianie robiły duże wrażenie i budowały atmosferę modlitwy i refleksji w naszym kościele. Muszę przyznać że miałem trochę niedosyt ponieważ zabrakło utworu na który czekałem osobiście – napisany na podstawie tekstu św. Tereski  od Dzieciątka Jezus pt. „Życie jesteś chwilą”.

  Sama Artystka powiedziała po koncercie, że licznie przybyła publiczność swoim zaangażowaniem i ciepłym odbiorem sprawiła że wszystkim grało się bardzo dobrze dzięki czemu mogli w pełni podzielić się swoim artyzmem.

   

  Duże podziękowania pragnę złożyć „Dworkowi na Długiej” i jego dyrektorowi Andrzejowi Zarębie, dzięki któremu mógł odbyć się ten przepiękny koncert, Bogdanowi Sabale za oświetlenie i akustykę oraz  portalowi www.wWarce.pl za pomoc w reklamie i w przygotowaniu koncertu.

  Mam nadzieję, że najbliższe koncerty będą przyciągały jeszcze większą rzeszę słuchaczy. Wszystkim obecnym na koncercie dziękuję za wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia w marcu, na kolejnym koncercie z cyklu „Śpiewaj przy Farnej”.

  Ks. Dominik Augustyniak

   

  Galeria zdjęć TU!

  Foto – Adam Kurowski (www.wWarce.pl)

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE