18.3 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWareckie liceum zostaje

  Wareckie liceum zostaje

  W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami o zamiarze ewentualnego przeniesienia Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego do budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych burmistrz Warki podjął rozmowy z samorządem powiatu grójeckiego, które zaowocowały podpisaniem ze starostą Markiem Ścisłowskim w dniu 16 grudnia umowy użyczenia pomieszczeń pod szkołę na okres kolejnych 5 lat z możliwością jej przedłużenia.

  Burmistrzowi Warki bardzo zależało na pozostawieniu Liceum w obecnej lokalizacji, dlatego też Gmina Warka obniżyła znacząco koszty utrzymania szkoły dla Powiatu Grójeckiego. Po negocjacjach udało się wypracować porozumienie, wynikiem którego szkoła pozostanie w starej lokalizacji.

  Nowo podpisany dokument obowiązuje do 2021 roku i zapewnia placówce oraz uczęszczającej do niej młodzieży stabilność na najbliższe lata.

  Urząd Gminy

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE