2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaKulturaZostaw Lokalnie 1% podatku!

  Zostaw Lokalnie 1% podatku!

  Jeden mały procent a może tak wiele

  Przekażmy go dobrze, drodzy przyjaciele

  Wspierajmy aktywność dookoła siebie,

  Wspierajmy tych, którzy zdobywać chcą wiedzę

  Wspierajmy lokalnie bo tu nasze serce

  Bo tu nasza pomoc warta jest najwięcej

  Działają i tworzą – to ich firmowy znak

  Pomóżmy im zatem – to NASZ WSPÓLNY świat!

  Pozostało kilka ostatnich dni do rozliczenia się z podatku. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił zachęcamy do pozostawienia 1% podatku lokalnie. Z pozostawionych w regionie środków skorzystać mogą nasi sąsiedzi, przyjaciele, znajomi… osoby potrzebujące, które znamy i mijamy je codziennie, osoby zdolne, które mogą rozwijać się jeszcze lepiej jeśli będą miały wsparcie…

  O lokalnej aktywności i o wspieraniu lokalnego zaangażowania poprzez przekazywanie 1% podatku śpiewa duet dość egzotyczny – zawodowy wokalista, finalista programu X-Factor i mieszkaniec Grójca Paweł BIBA Binkiewicz i wokalista amator, społeczny prezes Ośrodka „Działaj Lokalnie” i Lokalnej Organizacji Stypendialnej – Stowarzyszenia W.A.R.K.A., radny powiatu grójeckiego i dyrektor wareckiego domu kultury Andrzej Zaręba. Każdy może ocenić czy udany to duet muzycznie i wokalnie – wystarczy posłuchać i obejrzeć to wykonanie na www.TV.WARKA.pl (kliknij tutaj). W utworze, w refrenie wsparcie zapewnili finaliści 2 edycji lokalnego konkursu wokalnego „Warka Music Show”. Jednak nie samo wykonanie jest najważniejsze a przekaz, który za sobą niesie, bo:

  ZaDziałaj Lokalnie

  Razem zmieńmy najbliższy świat

  Wyzwólmy energię

  Tak robimy już od wielu lat

  Warto razem iść drogą

  Której sam nie pokona nikt z nas

  Sny dziś spełnić się mogą

  Niech to będzie nasz najlepszy czas

  Każdy kto płaci podatki może z całej należnej kwoty zasilającej budżet państwa 1% przekazać na samodzielnie wybrany cel poprzez wskazanie w swoim zeznaniu PIT organizacji posiadającej status OPP (Organizacja Pożytku Publicznego). Warto 1% podatku przekazać Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. chociażby dlatego, że jest to chyba jedyna w gminie Warka organizacja, która tak znaczącą część środków na realizowane projekty pozyskuje ze źródeł zewnętrznych czyli z dotacji spoza gminy Warka!  Każda pozyskana w konkursach złotówka wymaga jednak wkładu własnego i to może być kolejny powód dla którego warto wspierać aktywnych.  

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. (KRS 0000160318) środki pozyskane z 1% podatku przeznacza na różnorodne działania statutowe. Żeby wskazać konkretny cel jaki chcielibyśmy wesprzeć można w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać dodatkowy dopisek. Ważne, przekazanie 1% podatku dotyczy każdego kto płaci podatki, niezależnie czy ma nadpłatę i otrzyma zwrot czy też musi dopłacić podatek!

  A jakie działania Stowarzyszenia W.A.R.K.A. można wesprzeć??

  • DZIAŁAJ LOKALNIE – wsparcie finansowe dla projektów aktywizujących mieszkańców wokół wspólnych celów danej społeczności. W ramach konkursu  „Działaj Lokalnie” wybierane są lokalne projekty, które otrzymują dotację ok. 5 tys. zł. Wiejskie pikniki, warsztaty, wspólne spędzenie czasu, budowa altany czy placu zabaw – wszelkie działania w których mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. W powiecie grójeckim to od 2006 roku 220 inicjatyw zrealizowanych przez organizacje i grupy dzięki dotacjom Działaj Lokalnie. Daj szansę kolejnym aktywnym grupom, które chcą zmieniać swoje otoczenie.

  Dopisek: DZIAŁAJ LOKALNIE

  • AKTYWNI SENIORZY  – wspieramy aktywizację seniorów poprzez działania na rzecz grup senioralnych, których jest już ok. 15-stu na terenie powiatu grójeckiego. Dzięki realizowanym projektom pomagamy wyjść osobom starszym z domu, poczuć się potrzebnym i  nadal aktywnym członkiem społeczności lokalnej a grupom senioralnym umożliwiamy działanie przez wsparcie np. wiejskich świetlic. Seniorzy biorą udział w szkoleniach, warsztatach, wyjazdach oraz Święcie Aktywności Seniora.

  Dopisek: SENIORZY

  • JABŁKOWA WARKA  – to  inicjatywa, która ma na celu uczynić z jabłka symbol Warki. Stworzony zostanie Szlak Jabłkowy, ożywiony warecki rynek będzie miejscem do spędzania wspólnie czasu w tzw. Skrzynce Kontaktowej, a obecność jabłka zagości w formie graficznej przestrzeni publicznej Warki. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w JabłkoFest – imprezie na ludową nutę, promującą jabłko, która odbędzie się  na jesieni tego roku.

  Dopisek: JABŁKOWA WARKA

  • VIVAT PUŁASKI – to impreza historyczno-edukacyjna odbywająca się w parku na Winiarach, organizowana wspólnie z Muzeum im. K. Pułaskiego. Przybliża ona  w nowoczesny, oryginalny i atrakcyjny sposób bohatera dwóch Narodów – Polski i Stanów Zjednoczonych – Generała Kazimierza Pułaskiego. W ramach imprezy odbędzie się Parada Pułaskiego, animacje dla dzieci, koncerty i inscenizacje historyczne. Impreza zaplanowana jest na pierwszą niedzielę lipca.

  Dopisek: VIVAT PUŁASKI

  • STYPENDIA – wspieramy rozwój młodych ludzi, którzy pragną zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty i działać społecznie na rzecz innych, poprzez stypendia dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Warka. Rocznie przyznajemy ok. 20 stypendiów w kwocie 1500zł rocznie na jednego ucznia. Lokalny Fundusz Stypendialny istnieje od 2011 roku, od tego czasu  udało się już przekazać na rozwój dzieci i młodzieży 152 stypendia o łącznej wartości 228 tys. zł.

  Dopisek: STYPENDIA

   

  Piosenka „zaDziałaj Lokalnie… Razem możemy wszystko” – ściągnij

  Dzwonek do telefonu – ściągnij

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  NASZ KRS TO: CZTERY ZERA, SZESNAŚCIE, ZERO TRZY, OSIEMNAŚCIE

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE