Więcej

  GMO? Ale co to?

  Temat niezwykle aktualny – wciąż do białości rozpalający opinię publiczną, środowiska polityczne, a mniej – naukowców. Zapomina się jednak, że poglądy etyczne też powinny mieć jakieś zakorzenienie w faktach. Zaprosiliśmy zatem na wykład Wareckiej Akademii Wiedzy 7 marca rzetelnego naukowca – genetyka molekularnego, wicedyrektora Instytutu Genetyki i Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego – dr Piotra Adama Borsuka, by dostarczył Państwu argumentów w tej dyskusji. Dowiedzą się Państwo, na czym dokładnie polega manipulowanie w DNA – jak wyodrębnia się gen – nośnik żądanej cechy i jak instaluje się go w odpowiednich strukturach innego organizmu. Co z tego wynika? Jakie możliwości stwarzają nam takie techniki? Co mogą nam przynieść w przyszłości? Warto wiedzieć to już dziś. „Gdy rozum śpi – budzą się upiory”. Tylko dogłębne zrozumienie, na czym właściwie polega GMO, pozwoli nam właściwie ocenić wynikające stąd korzyści, jak i możliwe zagrożenia. Zapraszamy zatem rolników i sadowników, którzy stykają się z tymi problemami w swojej codziennej pracy.

  Zapraszamy gimnazjalistów, licealistów, ich rodziców i nauczycieli (dr Borsuk jest także członkiem zespołu do spraw olimpiad biologicznych). Dla dzieci z „podstawówek”, temat ten może okazać się zbyt trudny.

  7 marca 2013 czwartek, godz. 1730

  dr Piotr Adam Borsuk – Genetyczna modyfikacja roślin – fakty i mity, zyski i zagrożenia

  Plakat WAW4 - 04 zm

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE