Więcej

  Świąteczny warecki rynek

  Grudzień – każdy z nas już uśmiecha się, na myśl o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Czekamy na magię, która nas otoczy, na bycie razem, na wspólne świętowanie. W Warce ten piękny czas rozpocznie się już 17 grudnia.

  W niedzielę na wareckim rynku wszyscy mieszkańcy Warki będą mogli wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami. Tego dnia na wszystkich gości czekać będzie magiczna atmosfera – kolejna „Zimowa Odmiana” ociepli ten chłodny czas i sprawi, że w Warce będzie naprawdę przytulnie i ciepło. Zapraszamy na warecki rynek w godzinach 12:30 – 18:00.

  Jakie atrakcje zaoferuje tegoroczna „Zimowa Odmiana”?

  Warecki charytatywny kiermasz świąteczny

  Szkoły, organizacje i grupy nieformalne zaprezentują ręcznie wykonywane ozdoby, które udekorują nasze domy i tchną w nie świąteczną atmosferę. Dochód uzyskany ze sprzedaży ozdób wesprze lokalne inicjatywy.

  Wspólne dekorowanie jabłkowych świątecznych drzewek

  Grupy społeczników działających na terenie gminy Warka podejmą się wyzwania udekorowania drzewek znajdujących się na rynku. Motywem przewodnim tej akcji będzie jabłko. Rynek zatem stanie się namiastką kolorowego, jesiennego sadu, który wpuści trochę koloru do szarego krajobrazu zimy.

  Warsztaty dekorowania pierniczków

  Podczas wspólnego świętowania na rynku będzie można wziąć udział w warsztatach dekorowania pierniczków. To fantastyczna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych.

  Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę

  Przedstawione zostaną wyniki obradowania jury konkursowego, a także przeprowadzone zostanie głosowanie publiczności na najpiękniejszą szopkę. Wszystkie szopki wykonane przez dzieci i młodzież zostaną zaprezentowane na rynku w formie wystawy.

  Wybory Królowej / Króla szarlotki

  Komisja konkursowa będzie miała prawdziwie „pyszne” zadanie. Ich zadanie to smakowanie zgłoszonych do konkursu szarlotek i wybranie tej najlepszej. Twórca ciasta, które okaże się tym wyjątkowym zostanie nagrodzony tytułem Króla bądź Królową szarlotki.

  Symboliczne zapalenie choinki

  Pierwsze chwile zmroku, który przecież zapada w zimę tak wcześnie rozjaśni piękna, duża warecka choinka. Po wspólnym odliczaniu rozbłyśnie wieloma światełkami, co będzie symbolem rozpoczęcia świątecznej atmosfery. Wareccy Harcerze w tym czasie przekażą mieszkańcom Warki Światełko Pokoju, które będzie można zabrać do domu i zapalić na wigilijnym stole.

  Wielkie kolędowanie

  Przez cały czas trwania tego świątecznego dnia na rynku rozbrzmiewać będą kolędy. Na scenie wystąpią uczniowie sekcji wokalnej działającej w Dworku na Długiej oraz folkowa kapela „Góralska Hora”.

   

  „Zimowa odmiana” poprzedzi tegoroczne Boże Narodzenie. Wspólne świętowanie pozwoli poczuć się mieszkańcom Warki i okolic jak jedna wielka rodzina – dlatego zapraszamy na warecki rynek 17 grudnia na godz. 12.30 – razem rozpoczniemy i stworzymy świąteczną aurę wokół nas.

  Projekt „Zimowa Odmiana Wareckiego Rynku” dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE