Więcej
  Strona głównaInstytucjeKonferencja Jagodowa w CKZiU w Nowej Wsi

  Konferencja Jagodowa w CKZiU w Nowej Wsi

  Nieodłącznym elementem naszego lokalnego pejzażu są sady. Okolice Warki i Grójca słyną z produkcji najsmaczniejszych jabłek, gruszek, wiśni czy czereśni. Do tych darów drzew owocowych dołączają na coraz większą skalę owoce jagodowe – truskawki, maliny, borówki.

  W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie różnymi aspektami uprawy roślin jagodowych firma PROCAM Agronomia Sukcesu zorganizowała w Nowej Wsi 30 stycznia 2018 r. Konferencję Jagodową. Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

  Konferencja rozpoczęła się o godz. 10:00 powitaniem uczestników przez panią Danutę Borowiec – dyrektor CKZiU. W sali gimnastycznej szkoły zgromadziło się wielu producentów roślin jagodowych, którzy z uwagą wysłuchali wykładów na temat uprawy truskawek, borówek, malin, jagód kamczackich. W przerwie mogli zapoznać się z ofertą firm produkujących środki ochrony roślin. Na zakończenie konferencji zainteresowani uczestnicy zwiedzili szkółkę borówki KRZYŻANOWSCY, znajdującą się nieopodal CKZiU w Nowej Wsi.

  Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem rolników i sadowników pragnących poszerzyć swoje wiadomości. To kolejny dowód, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zna i rozumie potrzeby lokalnych producentów, spełnia ich oczekiwania i dba o wszechstronny rozwój uczniów kształcących się w zawodach związanych z ogrodnictwem.

  Sukces konferencji to oczywiście zasługa organizatorów – firmy PROCAM Agronomia Sukcesu i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oraz sponsorów – firmy BASF, Arysta LifeScience, ICBpharma, BIOGEN, NaturalCrop. Patronatem medialnym imprezę objęły: wydawnictwo Plantpress, portal ogrodniczy ogrodinfo.pl, czasopismo „Truskawka, Malina, Jagody”.

  Wszystkim organizatorom, sponsorom i patronom medialnym serdecznie dziękujemy za współpracę.

  CKZiU Nowa Wieś

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE