14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeRemont OSP Michalczew z dofinansowaniem w ramach Programu Senior +

  Remont OSP Michalczew z dofinansowaniem w ramach Programu Senior +

  Burmistrz Warki złożył wniosek o dofinansowanie do Programu Senior+. Wniosek został pozytywnie oceniony w wyniku czego Gmina Warka pozyskała ponad 130 tys. dotacji na projekt „Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w Michalczewie”.

  Działanie polega na adaptacji budynku OSP Michalczew w taki sposób, aby możliwe były w nim spotkania osób starszych. Projekt zyskał uznanie w konkursie w ramach Rządowego Programu Senior + i znalazł się na liście wniosków, które dostaną dotację. Wysokość dofinansowania wyniosła 80% wartości realizowanej inwestycji. Obiekt w miejscowości Michalczew zostanie dostosowany do potrzeb spotkań seniorów poprzez remont, którego głównym elementem jest instalacja centralnego ogrzewania. To konieczny warunek, aby osoby starsze m.in. z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” z Michalczewa były w stanie się spotykać w porach roku charakteryzujących się  niskimi  temperaturami. Na większości powierzchni zostanie zainstalowane ekonomiczne ogrzewanie podłogowe, wymienione będą również w ramach termomodernizacji drzwi. Ponadto budynek będzie miał odnowione ściany wewnątrz oraz elewację. Na potrzeby niepełnosprawnych osób starszych zostanie wybudowany podjazd oraz także nowe schody z poręczą.

  Całość uzupełni zakup dodatkowego wyposażenia m.in. mebli, wyposażenia kuchennego i urządzeń do ćwiczeń. Realizacja inwestycji podniesie standard obiektu, który jednocześnie nadal będzie służyć lokalnej społeczności na spotkania.

  Prace planowane są od czerwca do września 2018 r.

  Urząd Gminy

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE