Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejCo to? Wieszak? Nie, to sztuka nowoczesna!

  Co to? Wieszak? Nie, to sztuka nowoczesna!

  Szeroka publiczność zazwyczaj nieco obawia się obcowania ze sztuką nowoczesną. Kiedy stajemy w muzeum przed „Damą z łasiczką”, „Bitwą pod Grunwaldem” czy nawet „Dziwnym (zaczarowanym) ogrodem” – mamy te spokojną świadomość, że to właśnie prawdziwa sztuka, wielkie dzieło sztuki. Tyle już uznanych autorytetów wypowiedziało się na ten temat, że możemy być całkiem spokojni o „dobroć” swego gustu. W głębi duszy nie zawsze jednak podzielamy zachwyty znawców… I świetnie! To właśnie znaczy, że obudził się w nas świadomy odbiorca sztuki. Prawdziwy uczestnik misterium zwanego TWORZENIEM!!! Jeśli rzeźba czy obraz wzbudzają nasze emocje, to niewątpliwie znaczy, że artysta nie trudził się na darmo, że osiągnął swój cel. Nieważne, że czasem nie rozumiemy o co temu artyście chodziło, co chciał wyrazić swoim dziełem. Zainicjowanie naszych refleksji, to właśnie sukces sztuki! Zastanowimy się więc nad tym, kiedy … pisuar może stać się dziełem sztuki? Jak można zdobyć światową sławę kopiując etykietki umieszczone na puszkach z zupą? Co właściwie jest dziełem sztuki: materialny produkt, czy też sam pomysł? Dlaczego za różne „rupiecie” i „bohomazy” ludzie płacą takie góry pieniędzy? Zapraszamy do dyskusji – odrębne zdanie jest tu dobrze widziane.

   

  Zapraszamy na kolejny wykład Wareckiej Akademii Wiedzy w „Dworku na Długiej”. Tym razem 4 kwietnia o godz. 17:30 Alicja Gzowska podpowie „Jak nie pomylić rzeźby z wieszakiem?”.

   

  Plakat WAW4 - 07 zm

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE