Więcej

  Vivat Konstytucja!

  3 maja 1791 roku to dzień pamiętny dla Polski i jej mieszkańców. Wtedy to uchwalono w Polsce drugą na świecie, a pierwszą w Europie Konstytucję. Choć od tego wydarzenia minęło już 227 lat to nadal staramy się o nim pamiętać. Konstytucja była symbolem wolności dla Polski i jej mieszkańców, dlatego już od 1919 roku dzień jej uchwalenia stał się świętem narodowym. Niestety, hitlerowscy okupanci aby zatracić wszelki patriotyzm w sercach Polaków zakazali celebrowania tego dnia. Dopiero po 1989 roku znowu mogliśmy świętować dzień 3 maja.

  Z tej okazji w kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Warce odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Podczas kazania ks. Stanisław Dobkowski przypomniał o tym jak ważny jest patriotyzm oraz świętowanie takich dni jak 3 maja.

  Poczty Sztandarowe uczestniczące w uroczystości:

  Urząd Miasta i Gminy Warka

  Ochotnicza Straż Pożarna w Warce

  Ochotnicza Straż Pożarna w Laskach

  Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce

  Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrociszewie

  Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce

   

  Organizatorzy uroczystości: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Parafia pw. Świętego Mikołaja Biskupa oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” serdecznie dziękują wszystkim obecnym na uroczystości w dniu 3 maja.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE