Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejMuzyczne zakończenie roku artystycznego!

  Muzyczne zakończenie roku artystycznego!

  Z końcem maja w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce odbyły się koncerty sekcji muzycznych. Osoby uczące się śpiewu oraz gry na pianinie, gitarze i ukulele zaprezentowały swoje umiejętności. Uczniowie, którzy od kilku lat uczęszczają na lekcje prezentowali coraz bardziej skomplikowane utwory, zaś mniej doświadczeni pokazali to, czego udało im się nauczyć przez kilka ostatnich miesięcy.

  28 maja obyły się koncerty sekcji pianina, gitary i ukulele prowadzonych przez Ryszarda Kupidurę. Wszyscy uczniowie w skupieniu prezentowali muzykę, a niektórzy wzbogacali swój występ śpiewem. Uczestnicy koncertu, którzy od kilku lat uczęszczają na lekcje zaskakiwali publiczność skomplikowanymi aranżami, zaś najmłodsi stażem z pomocą instruktora zagrali znane krótkie melodie. Gromkie brawa, które otrzymali uczniowie budowały w nich poczucie, że nauka muzyki jest czymś naprawdę wartościowym!

  Dwa dni później, 30 maja obył się koncert sekcji wokalnej prowadzonej przez Katarzynę Ambroży. Grupa zorganizowała swój występ z dwóch powodów – zakończenia roku artystycznego oraz Dnia Matki. Każdy wykonawca zaśpiewał piosenkę o mamie bądź utwór z dedykacją dla Niej. Na twarzach publiczności, a szczególnie mam malowało się wzruszenie, kiedy dzieci i młodzież dziękowali w słowach piosenki za matczyną opiekę. Koncert jako ostatni w tym roku artystycznym pokazał jak wiele udało się nauczyć wszystkim uczestnikom w ostatnim czasie.

  Z początkiem czerwca „Dworek na Długiej” trochę ucichł. Z okna sali sekcji muzycznych nie słychać już radosnych dźwięków instrumentów i śpiewu. Jednak nie na długo zapanuje ta cisza! Wakacje przecież tak szybko płyną, a już od września ruszy kolejny nabór uczniów do sekcji artystycznych działających w Dworku!

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE