-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejSukces sztabów WOŚP w powiecie grójeckim! Warka najlepsza!

  Sukces sztabów WOŚP w powiecie grójeckim! Warka najlepsza!

  8 marca Prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak przekazał niezwykłą informację o tym, że na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych udało się zebrać rekordową kwotę niemalże 176 mln zł. Jest to o prawie 40% więcej niż w roku poprzednim.

  W środę 27 marca w Starostwie Powiatowym w Grójcu odbyło się powiatowe podsumowanie tegorocznego Finału WOŚP. Zarząd Powiatu Grójeckiego zaprosił szefów lub ich przedstawicieli z 5 sztabów działających w powiecie – z Chynowa, Grójca, Mogielnicy, Nowego Miasta oraz Warki. Po krótkim podsumowaniu tegorocznego Finału w formie prezentacji Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak wspólnie z Wicestarostą Jolantą Sitarek, Członkami Zarządu – Marzeną Rosołowską i Andrzejem Zarębą oraz Prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu Joanną Czarnecką oficjalnie podziękował tym, którzy stali na czele 268 wolontariuszy WOŚP, którzy swoim zaangażowaniem porwali tysiące mieszkańców naszego terenu do aktywnego włączenia się w tak bardzo potrzebną akcję. W sumie na terenie powiatu zebrana została kwota 241.869,99zł tj. prawie 35% więcej niż rok temu. Cieszy fakt, że aż niemalże 38% z tej kwoty zebrał warecki sztab na czele z Kamilą Gostkowską. Dodatkowo cieszy informacja podana przez Prezes PCM w Grójcu, że w roku 2018 wartość sprzętu przekazanego przez Fundację WOŚP na rzecz obu powiatowych szpitali, w Grójcu i Nowym Mieście, znacznie przekroczyła kwotę jaką udało się zebrać na naszym terenie w zeszłorocznym Finale. Ponadto, w ciągu najbliższych tygodni do Grójca ma dotrzeć z Fundacji specjalistyczne urządzenie o wartości ok. 200 tys. zł.

  Starosta Grójecki gratulując aktywności życzył wszystkim mieszkańcom Powiatu jak najwięcej zaangażowanych osób m.in. w tego typu działalność bo to właśnie takie inicjatywy budują społeczeństwo  obywatelskie i budują wspólnotę mieszkańców.

  Powiat Grójecki

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE