Więcej
  Strona głównaWiadomościOficjalnie, Lewandowski przyjedzie do Warki!

  Oficjalnie, Lewandowski przyjedzie do Warki!

  Do historycznego momentu, w którym Reprezentacja Polski w piłce nożnej odwiedzi Warkę pozostały już tylko dni. Im bliżej terminu zameldowania się biało-czerwonych w Sielanka Sport Center, tym więcej znamy szczegółów dotyczących tego obozu przygotowawczego.

  Największą zagadką pobytu piłkarzy Waldemara Fornalika w Warce była obecność największej gwiazdy reprezentacji, czyli Roberta Lewandowskiego. Przez pewien czas przyjazd supersnajpera Borussii Dortmund do Hotelu Sielanka stał pod znakiem zapytania. Finał Ligi Mistrzów, w którym grał Robert Lewandowski zdawał się być największym powodem dla którego gwiazdor reprezentacji miałby zrezygnować z pobytu nad Pilicą. Jednak po wywalczeniu przez klub Roberta Lewandowskiego drugiego miejsca w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów wszystko stało się jest klarowne.
  Ostatecznie Robert Lewandowski przyjedzie do Hotelu Sielanka nad Pilicą, w którym wraz z kolegami będzie przygotowywał się do nadchodzących meczów.

  Wareckie zgrupowanie rozpocznie się 31.05 i potrwa do 3 czerwca. Po pobycie w Warce biało-czerwoni przeniosą się do Wieliczki, w której będą oczekiwali na towarzyski sparing z drużyną Lichtensteinu. Z kolei 6 czerwca reprezentanci wylecą do Kiszyniowa, gdzie 7.06 zagrają w meczu o punkty eliminacji do Mistrzostw Świata Brazylia 2014 z drużyną Mołdawii.

  Wybór Hotelu Sielanka na zgrupowanie kadry narodowej zadziwił niejednego znawcę świata piłki nożnej. Wielu futbolowych komentatorów w wyborze Warki na miejsce przygotowań do najważniejszych meczów tej części sezonu doszukiwało się taktycznych ruchów ze strony sztabu szkoleniowego. O wszystkich czynnikach wpływających na wybór Hotelu Sielanka przez Reprezentację Polski opowiada w rozmowie z PAP Tomasz Rząsa, koordynator reprezentacji ds. mediów:

  Postanowiliśmy wybrać ten ośrodek, by zapewnić piłkarzom najbardziej komfortowe warunki. Chcieliśmy, by w spokoju i ciszy mogli skupić się na dwóch najbliższych spotkaniach. Zawsze szukamy optymalnych rozwiązań. Nie chodzi tutaj o to, by odizolować się od kibiców, czy prasy. Zależy nam przede wszystkim na zawodnikach.

  Jak na razie biało-czerwoni w swojej grupie eliminacyjnej do MŚ zajmują trzecią lokatę z czteropunktową stratą do będącej na drugim miejscu Anglii i sześciopunktową różnicą w stosunku do liderów grupy H – drużyny Czarnogóry. Zatem nadchodzące spotkanie będzie kluczowym meczem na drodze drużyny w kierunku marzeń o brazylijskim mundialu. Być może Warka okaże się skutecznym lekiem na wszystkie bolączki reprezentacji. Na razie wszystko jest możliwe, gdyż póki piłka jest w grze…

  Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE