Strona głównaInstytucjeDobre serca w Konarach

Dobre serca w Konarach

W ostatnich tygodniach uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Nowickiego w Konarach zbierali dary dla Polaków mieszkających na wschodnich kresach naszego kraju, czyli na terenach, które dzisiaj należą do Ukrainy, Białorusi oraz Litwy.

Nasi rodacy zamieszkujący te kraje często znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Brakuje im środków na codzienne utrzymanie, żywności i leków. Głównie są to osoby starsze i schorowane. Tereny, na których mieszkają są ich domem, który nadal nazywają Polską. Czują, że są Polakami, pielęgnują polską tradycję i kulturę. Mówią w języku polskim. Niestety często spotyka się to z wrogością lokalnych władz.

Dlatego my – uczniowie i nauczyciele z inicjatywy nauczyciela historii Macieja Kowalczyka, chcąc ułatwić im codzienne życie i pokazać, że o nich pamiętamy, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji i zebraliśmy potrzebne artykuły. Udało nam się skompletować 7 paczek, które trafią do potrzebujących. Do każdej włożyliśmy samodzielnie wykonane karty świąteczne.

Na koniec chcemy podziękować tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Dla nas to tylko paczka ryżu, czy makaronu, ale dla nich, to coś więcej – to nasze serce, które w to włożyliśmy.

Karolina Molak – PSP w Konarach

 

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE