13.2 C
Warka
czwartek, 28 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego online

  158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego online

  Tegoroczne upamiętnienie bohaterów Powstania Styczniowego 1863 roku, którego 158. rocznica wybuchu przypada w piątek 22 stycznia odbędzie się ze względu na panujące obostrzenia epidemiczne w ograniczonej formule.

  Główną częścią uroczystości będzie transmitowana online z kościoła pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce Msza święta. Zanim jednak wszyscy wspólnie pomodlą się w intencji bohaterów Powstania Styczniowego i Ojczyzny, wiązankę przed „Kopcem Powstańców Styczniowych 1863 r.”, gdzie rozstrzelany został płk Władysław Kononowicz oraz jego adiutanci – Edmund Nałęcz-Sadowski i Feliks Łabędzki złoży wspólna delegacja Samorządu Warki i Powiatu Grójeckiego, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. W. Krawczyka w Warce oraz szkoły noszącej imię Bohaterów Powstania Styczniowego 1863r. – Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi.

  Ze względu na panujące ograniczenia w kościele zachęcamy do wzięcia udziału w transmisji liturgii, która rozpocznie się o 16:50 za pośrednictwem Facebooka – na fanpage parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce- kliknij tutaj.

  Zachęcamy również do zapoznania się z historią płk. Władysława Kononowicza, który dowodził oddziałami powstańczymi walczącymi nieopodal Warki i który został stracony na wareckich błoniach – kliknij tutaj.

  Do udziału w symbolicznych uroczystościach zapraszamy w imieniu wszystkich Organizatorów i Partnerów: Samorządu Miasta i Gminy Warka, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. W. Krawczyka w Warce, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Parafii Św. Mikołaja Biskupa, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARKA.

   

   

   

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE