158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego online

158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego online

Tegoroczne upamiętnienie bohaterów Powstania Styczniowego 1863 roku, którego 158. rocznica wybuchu przypada w piątek 22 stycznia odbędzie się ze względu na panujące obostrzenia epidemiczne w ograniczonej formule.

Główną częścią uroczystości będzie transmitowana online z kościoła pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce Msza święta. Zanim jednak wszyscy wspólnie pomodlą się w intencji bohaterów Powstania Styczniowego i Ojczyzny, wiązankę przed „Kopcem Powstańców Styczniowych 1863 r.”, gdzie rozstrzelany został płk Władysław Kononowicz oraz jego adiutanci – Edmund Nałęcz-Sadowski i Feliks Łabędzki złoży wspólna delegacja Samorządu Warki i Powiatu Grójeckiego, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. W. Krawczyka w Warce oraz szkoły noszącej imię Bohaterów Powstania Styczniowego 1863r. – Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi.

Ze względu na panujące ograniczenia w kościele zachęcamy do wzięcia udziału w transmisji liturgii, która rozpocznie się o 16:50 za pośrednictwem Facebooka – na fanpage parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce- kliknij tutaj.

Zachęcamy również do zapoznania się z historią płk. Władysława Kononowicza, który dowodził oddziałami powstańczymi walczącymi nieopodal Warki i który został stracony na wareckich błoniach – kliknij tutaj.

Do udziału w symbolicznych uroczystościach zapraszamy w imieniu wszystkich Organizatorów i Partnerów: Samorządu Miasta i Gminy Warka, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. W. Krawczyka w Warce, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Parafii Św. Mikołaja Biskupa, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARKA.

 

 

 

 

Udostępnij:
← Informacja o odwołanych zajęciach / wydarzeniach w Dworku Stypendia dla uczniów CKZiU w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz