-4.5 C
Warka
sobota, 2 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościPolicja apeluje: Uważajmy nad wodą

  Policja apeluje: Uważajmy nad wodą

  Tragiczne żniwo, które zbiera wakacyjny wypoczynek nad wodą spowodowało, że policjanci z Mazowsza po raz kolejny postanowili zaapelować do wczasowiczów o rozwagę i ostrożność.  Według opinii stróżów prawa, głównymi sprawcami tragedii nad akwenami wodnymi są chwile nieuwagi, roztargnienie, nadmierna pewność siebie oraz alkohol. Policjanci zgodnie twierdzą, że do większości wypadków dochodzi podczas kąpieli, gdy osoby przebywające w wodzie lekceważą zasady bezpieczeństwa oraz zdrowy rozsądek zamieniają na letnią fantazję.

  Niespełna połowa wakacyjnego czasu już upłynęła, a policja z Mazowsza odnotowała kilkanaście wypadków nad wodą ze skutkiem śmiertelnym. Ta czarna statystyka spowodowała wystosowanie przez policjantów specjalnych wskazówek dedykowanych osobom wybierającym wypoczynek nad wodą. Na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu czytamy:

  • Korzystajmy w miarę możliwości z kąpielisk strzeżonych. Tam, w razie konieczności istnieje możliwość pomocy  wyspecjalizowanych służb ratowniczych.
  • Stosujmy się bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących kąpieliska i obowiązujących tam  regulaminów.
  • Unikajmy tzw. „dzikich kąpielisk”, a jeżeli już decydujemy się na korzystanie z nich nie wskakujmy do wody, zwłaszcza na głowę i nie wchodźmy sami do wody.
  • Nie pozwalajmy małym dzieciom samodzielnie wchodzić do wody, a nawet przebywać w jej pobliżu. Najmłodsi cały czas muszą być pod nadzorem osoby dorosłej.
  • Korzystając ze sprzętu wodnego pamiętajmy, aby był sprawny oraz o tym, aby zwłaszcza  osoby, nie umiejące pływać używały kapoków.
  • Absolutnie nigdy nie wchodźmy do wody będąc pod wpływem alkoholu.
  • Jeżeli dojdzie do wypadku, wzywając pomoc pamiętajmy o precyzyjnym określeniu miejsca, w którym się znajdujemy, aby ułatwić dotarcie na miejsce służbom ratowniczym.
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE