TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejDziałaj Lokalnie rozstrzygnięty – aż 8 projektów z Gminy Warka z dofinansowaniem!

Działaj Lokalnie rozstrzygnięty – aż 8 projektów z Gminy Warka z dofinansowaniem!

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu „Działaj Lokalnie”. Komisja Konkursowa działająca przy Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. – Ośrodku Działaj Lokalnie miała nie lada wyzwanie. W terminie wpłynęło aż 38 wniosków na łączną kwotę 184.362,80 zł. Aż 8 wniosków z Gminy Warka zyskało dofinansowanie!

Warto przypomnieć, że „Działaj Lokalnie” realizowany jest na terenie pięciu gmin: Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec i Warka i to właśnie z tych gmin wpływały zgłoszenia konkursowe. Przez ostatnich 15 lat udało się w ramach Programu wesprzeć aż 294 projekty dotacjami o łącznej wartości prawie 1,1 mln zł.

Pierwotna zakładana pula środków w tegorocznej edycji Konkursu „Działaj Lokalnie” wynosiła 70 tys. zł. Jednak ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem, oraz przede wszystkim wysoką wartość projektów dla lokalnych społeczności udało się zwiększyć pulę dotacji aż o 10 tys. zł. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają Program, w tym finansowo. – mówi Andrzej Zaręba, Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

Wszystkie wnioski zakładały wspólne działanie, aktywizację, ale też edukację. W tym roku, z racji na wciąż obecną pandemię, wiele działań będzie realizowanych na świeżym powietrzu.  Piszący bardzo trafnie zdiagnozowali potrzeby swoich społeczności. Przedstawiciele Komisji Grantowej byli pod wrażeniem zarówno ilości organizacji, które chcą działać na rzecz zmiany, jak też i wartości merytorycznej złożonych wniosków – mówią Marzena Pawłowska oraz Agnieszka Łeszczyńska – koordynatorki projektów z ramienia Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

W ramach projektów „Działaj Lokalnie” na terenie naszej gminy realizowane będą:

  1. Altana integracyjna – mimo wszystko bądźmy blisko! – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły “Razem w Przyszłość”, 5.000,00 zł.
  2. Śpiewający jubileusz Warki – Artyści dla Warki, 5.000,00 zł
  3. Wędrówki 700-letnim grodem – Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział im. Wiktora Krawczyka w Warce, 4.000,00 zł
  4. Wspólny stół, wspólne życie – Koło Gospodyń Wiejskich Wola Palczewska Wolanki, 4.000,00 zł
  5. 700 kajaków na 700-lecie Warki – Klub Kajakowy KOREK, 4.000,00 zł
  6. Sensoryczny zakątek – korepetycje zmysłów – Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych “Tęcza”, 3.500,00 zł.
  7. Życie to jest teatr – Grupa Nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im Piotra Wysockiego w Warce, 3.500,00 zł
  8. Muzyka lekiem na wszystko – Mieszkańcy wsi Michalczew, 2.500,00 zł

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w realizacji zaplanowanych działań.

Pełna lista projektów dofinansowanych w ramach „Działaj Lokalnie” oraz ścieżki „Działaj Lokalnie i Ekologicznie” znajduje się na stronie internetowej www.stowarzyszeniewarka.pl.

Program “Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacje mogą być przyznawane dzięki wsparciu finansowemu Gmin: Warka, Chynów, Grójec, Jasieniec i Goszczyn, Powiatu Grójeckiego, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski i mieszkańców przekazujących 1% podatku. Partnerami są Zakład Usług Komunalnych w Warce oraz Gminna Instytucja Kultury Dworek na Długiej w Warce.

 

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE