Strona głównaBlogiCzy w Warce zbudują mocną drużynę?

Czy w Warce zbudują mocną drużynę?

Piłkarze KS- u Warka w minionym sezonie nie zachowali ligowego bytu. Niestety spadli do radomskiej „okręgówki”. W zespole zaszły ogromne zmiany. Nie ma wątpliwości, w Warce chcą zbudować mocną ekipę, która powalczy skutecznie o powrót na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Czeka ich sporo pracy

Przede wszystkim w KS- ie Warka jest nowy trener. Jerzy Engel Junior zastąpił na tym stanowisku Pawła Potenta. Odeszło też wielu piłkarzy, ale na ich miejsce z pewnością przyjdą nowi. W Warce chcą zbudować silny zespół, który postawi się takim rywalom jak choćby Drogowiec Jedlińsk, czy Mazowsze Grójec. W powrót na IV- ligowy szczebel bardzo wierzy dyrektor sportowy ekipy z Warki, Kamil Witkowski. – Nowy trener Jerzy Engel Junior jest doświadczonym szkoleniowcem. Mamy nadzieję, że poradzi sobie na tym stanowisku w naszym zespole – mówi Witkowski.

Liczą na owocną współpracę

Trzeba podkreślić, że Jerzy Engel Junior ostatnio pracował w Mazowszu Grójec. Niestety jego podopieczni nie zachowali ligowego bytu i spadli do radomskiej „okręgówki”. – Uważam, że trenerowi Jerzemu Engelowi Juniorowi trzeba dać szansę pracy przez dłuższy czas. W drugiej części minionego sezonu było mało kolejek ligowych. W nowym sezonie chcemy skutecznie rywalizować o punkty – zaznacza Witkowski.

Zbudować ciekawy kolektyw

Nie da się ukryć, że przed KS- em Warka trudne wyzwanie. Przypomnijmy, że już w sierpniu rozpoczną się zmagania w Mirax Pucharze Polski. W pierwszej rundzie ekipa Jerzego Engela Juniora zagra na wyjeździe z Kraską Jasieniec. Tydzień później rozpoczną się ligowe zmagania. – Zamierzamy zbudować ciekawy zespół. Chcemy postawić też na młodych zawodników – kończy dyrektor sportowy KS- u Warka.

MARCIN KAŹMIERSKI

 

 

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE