-5.8 C
Warka
środa, 6 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaLetnia strefa muzyki – Piosenki po drodze

  Letnia strefa muzyki – Piosenki po drodze

  Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu „Letnia strefa muzyki’’. Tym razem proponujemy Państwu spotkanie z piosenką autorską – PIOSENKI PO DRODZE – JACEK KADIS.

  14 sierpnia o godz. 15.00 w wareckim parku, przy muzealnej kawiarence Café Savannah Jacek Kadis zabierze słuchaczy w klimaty piosenki podróżnej.

  Jacek Kadis to artysta dojrzały, piszący, grający i śpiewający od ponad 20 lat, choć z zawodu jest… grafikiem komputerowym. Jego piosenki są prawdziwe i uczciwe, oparte na tym, co zna i przeżywa. Jacek bywa lirykiem – czułym i powściągliwym, satyrykiem – błyskotliwym i złośliwym, moralistą – szczerym i nienachalnym,  społecznikiem – świadomym i zaangażowanym. Jest poetą osadzonym w czasem wręcz karkołomnej grze słów, kontrastach i metaforach – i swojskim chłopakiem, nazywającym rzeczy po imieniu. W repertuarze Jacka Kadisa, obok jego autorskich pieśni i piosenek, znajdują się utwory Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury, wiersze Karola Wojtyły, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Agnieszki Osieckiej.
  Uczestnik i laureat wielu konkursów i festiwali piosenki literackiej: Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA Warszawa, Studencki Festiwal Piosenki Kraków, Turniej Śpiewających Poezję Łaźnia Radom, Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską Biłgoraj, PiosTur Gorol Song Andrychów, Kwiaty na Kamieniach Bytom i wiele innych…
  Najważniejszym jednak osiągnięciem jest powołanie i utrzymywanie przy życiu Cyklicznych Spotkań z Twórczością Bardów BARDOGRAJKA – kraśnickiej imprezy, która od 13 lat promuje i propaguje twórców i wykonawców piosenki literackiej. W dorobku dwie płyty: „W poczekalni” i „Piosenka nienapisana”, nagrane z pianistą Michałem Dzikiem.

  Warto zatem zajrzeć do parku w Warce w sobotę 14 sierpnia!

  Zapraszamy, wstęp wolny!

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE