1.7 C
Warka
sobota, 26 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeUczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zwycięzcami „Grójboju"

  Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zwycięzcami „Grójboju”

  XXVII Turniej Wiedzy o Grójcu i Regionie przebiegał pod hasłem „W dworach grójeckich ziemian”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych  powiatu grójeckiego. 21 października w Miejsko –Gminnej Bibliotece Publicznej im. W.S. Laskowskiego w Grójcu został przeprowadzony półfinał Turnieju, w którym wystartowały 22 drużyny szkolne.

  28 października odbył się finał konkursu, w czasie którego uczniowie musieli  wykazać się bardzo dużą wiedzą historyczną.

  W tegorocznej edycji „Grójboju” w kategorii klas VII – VIII I miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi – Cyprian Kret i Konrad Szwedo,

  Wiedzę finalistów oceniała komisja pod przewodnictwem Kingi Majewskiej – Dyrektora Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu . W skład jury zasiedli ponadto Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Jarosław Rupiewicz oraz Andrzej Zygmunt Rola Stężycki – historyk, regionalista, autor publikacji o regionie grójeckim.

  Turniej Wiedzy o Grójcu i Regionie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły. Sukces Konrada i Cypiana jest kolejnym wielkim osiągnięciem naszych wychowanków. Do konkursu uczniowie przygotowują się pod kierunkiem Marzeny Jankowskiej – nauczyciela historii.

  ZS-P w Nowej Wsi

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE