1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejUczniowie Technikum CKZiU Nowa Wieś w obchodach niepodległościowych w Warce

  Uczniowie Technikum CKZiU Nowa Wieś w obchodach niepodległościowych w Warce

  W 103 rocznicę odzyskania Niepodległości, 11 listopada, delegacja uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, uczestniczyła w uroczystościach niepodległościowych w Warce. Organizatorem uroczystości była Gminna Instytucja Kultury Dworek na Długiej w Warce z Dyrektorem panem Andrzejem Zarębą. Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa. Po mszy zebrani wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne: „Marsz Pierwszej Brygady”, „Przybyli ułani” czy „Rozkwitały pąki białych róż”.

  Szkołę godnie reprezentowali w poczcie: chorąży Piotr Tkaczyk z klasy czwartej Technikum Ogrodniczego, asysta – Amelia Barańska, Klaudia Rosłonkiewicz, Weronika Sobieraj – uczennice klasy trzeciej pięcioletniego Technikum Ekonomicznego oraz Ewelina Ukleja z klasy trzeciej pięcioletniego Technikum Ogrodniczego. Opiekę pełniła pani Małgorzata Bosak.

  Po mszy młodzież oddała cześć poległym za wolność Ojczyzny- złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem „Miecze Grunwaldzkie” – miejscem pamięci, znajdującym się przed Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

  Autor: Małgorzata Bosak

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE