Więcej

  Moderato na Święcie Warki

  Warecka Orkiestra Moderato działająca przy „Dworku na Długiej” zagrała na dużej scenie podczas „Święta Warki” rozgrzewając publiczność przed Mistrzem Zbigniewem Wodeckim. Moderato pod batutą Artura Gębskiego zagrało kilka utworów, w tym dwa wokalne, które zaśpiewały członkinie orkiestry. „Gdy mi Ciebie zabraknie” z orkiestrą wyśpiewała Kasia Kłos a „Sway” – Marta Galińska.

  Zobacz zdjęcia TU!

  Moderato, po wakacyjnej przerwie rozpoczęło cały cykl koncertów – 26 sierpnia wystąpiło podczas „Dożynek Powiatu Pruszkowskiego”, 30 sierpnia podczas „Pikniku Rodzinnego” przy Dworku na Długiej, 31 sierpnia podczas „Święta Warki”, 8 września zagrają w Rososze, w dniach 13-15 września wezmą udział w III Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach (koncerty w Puławach, Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym)…

  Koncerty są najlepszą okazją do prezentowania 19 nowych instrumentów, które w tym roku pozyskał Dworek na Długiej dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wsparcie ministerstwa wysokości 60 tys. zł pozwoliło zakupić 5 saksofonów altowych, 4 saksofony tenorowe, 4 trąbki, 2 klarnety, 2 puzony, flet piccolo, lirę marszową, stołek do perkusji oraz 60 szt. pulpitów stojących i marszowych.

  Projekt “Warecka Orkiestra Moderato w drodze do Nowego Jorku” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

  mkidn_01_cmyk zm

  Przypominamy, że trwa nabór do orkiestry. Wszystkich zainteresowanych i chętnych do przeżycia pięknej przygody (szkoła podstawowa i gimnazjum) zapraszamy do nauki gry na instrumentach takich jak: trąbka, klarnet, saksofon, flet, puzon, gitara basowa. Naukę gry na instrumentach prowadzą wysoko wykwalifikowani instruktorzy z Państwowej Szkoły Muzycznej i Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Zapisy w Gminnej Jednostce Kultury „Dworek na Długiej” (ul. Długa 3) lub u dyrygenta orkiestry – Artura Gębskiego (tel. 664–558–405).

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE