Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejUpamiętniliśmy 231. rocznicę Konstytucji 3 maja

Upamiętniliśmy 231. rocznicę Konstytucji 3 maja

3 maja 2022nr. obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była ona pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja była symbolem wolności dla Polski i jej mieszkańców, dlatego tuż po zaborach, od 1919 roku dzień jej uchwalenia stał się świętem narodowym.

Uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce. Na początku przedstawiony został rys historyczny, a następnie po wejściu do świątyni pocztów sztandarowych wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy. Później rozpoczęła się Msza św. w intencji Ojczyzny.

Organizatorzy uroczystości – Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce serdecznie dziękują wszystkim uczestniczącym w upamiętnieniu w Warce uchwalenia „Konstytucji 3 maja”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE