1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeYes, We won - Uczeń CKZiU w Nowej Wsi zwycięża w Powiatowym...

  Yes, We won – Uczeń CKZiU w Nowej Wsi zwycięża w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych!

  Znajomość języka angielskiego jest umiejętnością niemal powszechną wśród współczesnej młodzieży. Pozwala to zrobić następny krok i poznać lepiej historię, geografię, obyczaje, czyli szeroko rozumiane dziedzictwo kulturowe Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

  Służy temu Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jest on od lat organizowany w Zespole Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu. Systematycznie uczestniczą w nim uczniowie naszej szkoły, ale w tym roku rozstrzygnięcia Konkursu mają dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wyjątkowe znaczenie.

  W etapie szkolnym Konkursu udział wzięła liczna grupa uczniów interesujących się kulturą wspomnianych we wstępie państw. Zwyciężyli uczniowie klas drugich: Adrian Dzikołowski z technikum ekonomicznego oraz Bartosz Musiałowski z technikum reklamy. Chłopcy ci wzięli udział w etapie finałowym, który odbył się 21 kwietnia w siedzibie ZS w Grójcu.

  Uczniowie przedstawili przed czteroosobową komisją konkursową i zaciekawioną publicznością wylosowany temat, dotyczący kultury krajów obszaru anglojęzycznego. Prezentacja w języku angielskim trwała 3-5 minut i była oceniana w zakresie zgodności z tematem, bogactwa językowego, płynności wypowiedzi oraz poprawności. Uczniowie rywalizowali w kategoriach: szkoła branżowa, technikum i liceum. Dwoje uczniów z najwyższą liczbą punktów w każdej z trzech kategorii otrzymało nagrody rzeczowe i dyplomy.

  Zwycięzcą w kategorii Technikum został uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi kształcący się w  zawodzie technik reklamy – Bartosz Musiałowski. Bartek przygotował niezwykle interesującą prezentację o Henryku VIII i jego wielu żonach, działalności politycznej, ustanowieniu Kościoła anglikańskiego, a także przyczynach obłędu, skutkującego mordowaniem przeciwników. Informacje te przekazał barwnie i zajmująco, co sprawiło, że zajął I miejsce.

  Cieszymy się z sukcesu Bartosza i mamy nadzieję, że jego przykład zachęci innych do rozwijania swoich ambicji i pozytywnej rywalizacji w różnorodnych zmaganiach konkursowych.

  Judyta Grzelec, Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE