1.7 C
Warka
sobota, 26 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPierwsze taneczne sukcesy Shinning Cheers!

  Pierwsze taneczne sukcesy Shinning Cheers!

  Grupa taneczna Shining Cheers działająca w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Holiday Dance Festival.

  12 czerwca w podwarszawskich Markach odbył się Festiwal Tańca organizowany przez GRUPA FESTIWALE. Uczestnikami zawodów byli tancerze oraz zespoły działające w Domach Kultury, Klubach, Szkołach Tańca i innych placówkach z różnych stron Polski. Wśród tej grupy znalazły się nasze młode tancerki z grupy Shining Cheers, które na co dzień trenują w sekcji tanecznej Centrum Sportu i Rekreacji w Warce po okiem Martyny Zdroik.

  Rywalizacja Turnieju Tańca Holiday Dance Festival przebiegała w kategoriach: solo, duety/trio, mini formacje i formacje. Zawody podzielone były ze względu na poziomy zaawansowania: początkujący (dla debiutujących, tańczących rekreacyjnie nie dłużej niż 1,5 roku), średniozaawansowany (czyli tancerze z mały doświadczeniem turniejowym trenujący od 2 lat), a także OPEN (stałych bywalców turniejów z zaawansowaną techniką).

  Nasza grupa ze względu na mały staż sceniczny rywalizowała na poziomie początkującym w kategorii Formacji 7-9 lat. Spośród naszych tancerek wystartowały również solistki w kategorii 8-9 lat i powyżej 15 lat.

  Dla młodych tancerek z Warki był to dzień pełen emocji i tańca. Dziewczynki pomimo stresu i braku doświadczenia, zaprezentowały się rewelacyjnie. Pewności siebie na scenie dodawały im piękne, oryginalne stroje, miła atmosfera, a także solidnie przygotowany układ taneczny. Shinning Cheers zatańczyły do utworu Party Rock Anthem w choreografii instruktorki Martyny i debiut na scenie zakończyły nie lada sukcesem.

  W kategorii Cheerleaders & Disco Dance & Mażoretki – Formacje 7-9 Lat dziewczynki zdobyły II MIEJSCE! Doskonale spisały się także solistki. Sara Nowakowska pokusiła się o III miejsce w kategorii Inne Formy & Jazz & Show Dance Solo 8-9 lat – początkujące. Swój układ taneczny Sara przygotowała razem z mamą Małgosią, która swego czasu również uczyła tańca w CeSiR. Nasza druga solista Julia Tkaczyk zatańczyła do choreografii opracowanej z Martyną Zdroik i również zajęła III miejsce w kategorii Inne Formy & Jazz & Modern Solo powyżej 15 lat.

  Gratulujemy formacji Shinning Cheers pierwszych scenicznych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne zawody. Wielkie podziękowania kierujemy także do rodziców którzy wspierają rozwój swoich pociech. Srebrne medale to wasz wspólny sukces!

  CeSiR Warka

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE