21.4 C
Warka
środa, 27 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeNowy rok szkolny w CKZiU w Nowej Wsi

  Nowy rok szkolny w CKZiU w Nowej Wsi

  Pierwszego września 2022 roku w milionach polskich szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pierwszy dzwonek zabrzmiał w tym dniu o godz. 10.00.

  Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Anna Dacka. W nietypowym miejscu, bo na szkolnym boisku – ze względu na trwający remont sali gimnastycznej, finansowany ze środków własnych powiatu grójeckiego – zebrali się uczniowie, towarzyszący im rodzice, pracownicy szkoły. W uroczystym apelu uczestniczyli m.in. pan Jan Madej – Radny Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji i pani Joanna Kaniewska – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

  Pan Jan Madej odczytał list Starosty Grójeckiego, z życzeniami dobrego i owocnego roku szkolnego 2022/23.

  Pani dyrektor serdecznie powitała nauczycieli Centrum, przede wszystkim zaś tych, którzy dołączyli do grona nowowiejskich belfrów w tym roku szkolnym, życząc wszystkim spokojnej pracy, realizacji planów zawodowych i uznania otoczenia.

  Równie gorąco pani dyrektor powitała w progach naszej szkoły innych nowicjuszy – uczniów klas pierwszych. Ponad sto osób rozpoczyna we wrześniu 2022 roku kształcenie w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik reklamy, technik usług fryzjerskich i technik spedytor. Pierwszoklasistom pani dyrektor życzyła, by czuli się dobrze i bezpiecznie w naszej szkolnej społeczności, a wszystkim uczniom – by priorytetem było dla nich osiągnięcie jak najlepszych wyników z poszczególnych przedmiotów i na egzaminach zewnętrznych.

  Kolejnym punktem czwartkowej uroczystości było wręczenie nagród uczniom klasy trzeciej w zawodzie technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu, którzy klasyfikowani są po odbyciu praktyki zawodowej w czasie wakacji. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Dominika Piotrowska, Julia Wąsiewicz i Kinga Chojecka.

  Część oficjalną uroczystego apelu zakończył program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas trzecich w zawodach technik reklamy, technik usług fryzjerskich, technik spedytor i technik ogrodnik, pod opieką wychowawców – pani Małgorzaty Bosak-Baran i pani Katarzyny Smolarek. Młodzież przypomniała o najtragiczniejszych chwilach z historii Polski ubiegłego stulecia – II wojnie światowej i jej ofiarach.

  Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.

  Przed nami niespełna trzysta dni wytężonej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkół życzymy przede wszystkim zdrowia, zapału i entuzjazmu w codziennej pracy, wielu sukcesów, satysfakcji z podejmowanych działań, a także osiągnięcia zaplanowanych na ten rok szkolny celów.

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE