2.4 C
Warka
środa, 1 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeŚwięto Jabłka w wareckiej Jedynce

  Święto Jabłka w wareckiej Jedynce

  Jeden z najpopularniejszych owoców doczekał się swojego święta jakim jest Światowy Dzień Jabłka. Jego celem jest popularyzowanie zalet jabłka. Każdego dnia warto doceniać ten wyjątkowy owoc – jego magiczne wręcz właściwości zdrowotne oraz wspaniały smak. To symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju czy długowieczności.

  O tym jak cenne i wartościowe są te owoce przekonali się uczniowie SP nr 1 w Warce, którzy na szeroką skalę uczestniczyli w przedsięwzięciu dotyczącym Święta Jabłka. Składały się na to różne akcje i konkursy, które miały na celu nie tylko zachęcanie do konsumpcji jabłek, ale też wykazanie się wiedzą, pomysłowością, kreatywnością i logicznym myśleniem. Działania obejmowały konkursy, które przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami we współpracy z Radą Rodziców. Jeden z nich to „Jesienny kosz z jabłkami”, w którym brały udział wszystkie klasy. Była to praca zespołowa podczas której uczniowie przygotowali we własnym zakresie udekorowane kosze z jabłkami, które zostały umieszczone na szkolnym korytarzu, tuż przy wejściu do szkoły. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie kosze były przepiękne a zarazem ciekawe, wskazujące na niezwykłą kreatywność i poczucie estetyki. Ostatecznie zwyciężyła klasa 1a, a tuż za nią 3c i 2a.

  Kolejnym konkursem był „Quiz Wiedzy o Jabłku”, w którym wzięło udział 25 uczniów z klasy siódmej i ósmej. Odbył się również Konkurs Matematyczny, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy wykazali się wiedzą matematyczną, oczywiście związaną z jabłkiem. W ramach wyżej wymienionych działań nie zabrakło również Konkursu Ortograficznego pt. „Jesień w sadzie”, w którym brali udział uczniowie klas trzecich. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali nagrody w postaci drobnych upominków, które zostały wręczone podczas szkolnego apelu.

  Całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy!

  Cieszy fakt, że nasi uczniowie potrafią spędzić czas w różny, a jakże ciekawy sposób.

  Obchody Święta Jabłka były doskonałą okazją do docenienia jabłka jako owocu, którego mamy w naszym kraju pod dostatkiem, zwłaszcza w naszym regionie. Dzięki temu wszyscy na pewno zapamiętają, że jedzenie jabłek i innych owoców przynosi wiele korzyści dla zdrowia, bo jak mówi stare przysłowie „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie”.

  SP 1 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE