13.2 C
Warka
czwartek, 28 września, 2023
Więcej

  Hity kinowe w Warce

  Hity kinowe w Warce

  28 października (poniedziałek) po raz kolejny zawita do Warki Kino Orange, które w ponad 100 miejscach w Polsce, w których nie ma sal kinowych pozwala obejrzeć największe hity dużego ekranu. Dzięki współpracy z „Dworkiem na Długiej” i warecką OSP mieszkańcy gminy będą mogli obejrzeć kinowe hity:

  Dla najmłodszych:

  – Smerfy 2  w systemie 3D

  Dla nieco starszych:

  – Wałęsa. Człowiek z nadziei (od 12 lat)

  – Mój biegun (od 12 lat)

   

  Zapraszamy na następujące seanse:

   

  Pokazy dla szkół:

  (w przypadku wolnych miejsc w pokazach będą mogły uczestniczyć również osoby indywidualne)

  08:30 – Smerfy 2 (3D/dubbing)

  10:30 – Smerfy 2 (3D/dubbing)

  12:30 – Wałęsa. Człowiek z nadziei

  Cena biletów:

  13 zł na seanse 3D (grupowy min. 15 osób) / 15zł – indywidualny

  10 zł na seanse 2D (grupowy min. 15 osób) / 12zł – indywidualny

  Rezerwacja biletów dla szkół i przedszkoli – Dworek na Długiej (+ 48 667 22 70)

   

  Pokazy otwarte:

  16:00 – Mój biegun (niezwykle wzruszająca historia Janka Meli – najmłodszego niepełnosprawnego, który zdobył dwa bieguny)

  18:00 – Wałęsa. Człowiek z nadziei

  20:30 – Wałęsa. Człowiek z nadziei

  Cena biletów:

  12 zł – indywidualnie

   

  • Bilety można kupić on line na http://www.kinoorange.pl/kup_bilet.php
  • Rezerwacja na seanse otwarte (+22 357 85 00) – zarezerwowany bilet należy wykupić

  w OSP Warka w dniu seansu najpóźniej 30 min. przed pokazem (kasa czynna od 8:00)

  • Promocja dla klientów sieci ORANGE – 2 bilety w cenie 1 (tylko 28.10, nie później niż 30 min. przed pokazem)

   

  Serdecznie zapraszamy do Kina Orange!

  Wałęsa. Człowiek z nadziei

  Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

  Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

  Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

  Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

  Mój biegun

  Los potrafi często doświadczyć człowieka tak, że trudno się podnieść. Są jednak ludzie, którzy wobec największych przeciwności wydają się być niepokonani. Ich prawdziwą siłą jest to, że nigdy nie tracą nadziei.

  „Mój biegun” to prawdziwa historia Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. Zanim jednak do tego doszło, jego rodzina musiała poradzić sobie z serią tragicznych wydarzeń. Śmierć młodszego syna, a po kliku latach – ciężki wypadek nastoletniego Jaśka. To historia, w której rodzina odnajduje na nowo wiarę i miłość. Historia chłopca, który walcząc o powrót do normalnego życia, odnajduje w sobie siłę charakteru obcą niejednemu dorosłemu. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.

  Jako Jaśka Melę zobaczymy po raz pierwszy na wielkim ekranie w głównej roli Macieja Musiała, a w rolach jego rodziców Bartłomieja Topę (Drogówka, Dom zły)  i Magdalenę Walach (Enen). Historia chłopca, który, po tym jak uległ wypadkowi, podjął walkę z własnymi ograniczeniami, aby w końcu wraz z podróżnikiem Markiem Kamińskim zdobyć dwa bieguny Ziemi, zainspirowała producentów filmu „Nad życie” i „Oszukane” do opowiedzenia tych niezwykłych wydarzeń.

  smerfy

  Smerfy 2

  W kolejnym filmie familijnym łączącym żywą akcję z animacją zły czarownik Gargamel (Jerzy Stuhr) tworzy kilka złośliwych smerfopodobnych kreatur zwanych Naughties, mając nadzieję, że pozwolą mu one posiąść pełną mocy, magiczną istotę Smerfów. Kiedy jednak odkrywa, że tylko prawdziwe Smerfy mogą dać mu to, czego pragnie i tylko sekretne zaklęcie znane Smerfetce może zamienić Naughties w Smerfy, Gargamel decyduje się porwać Smerfetkę (Małgorzata Socha) i zabiera ją do Paryża, gdzie jako największy czarownik na świecie zostaje otoczony uwielbieniem milionów.

  Teraz Papa Smerf, Gapcio, Maruda i Laluś będą musieli powrócić do naszego świata, połączyć siły z przyjaciółmi Patrickiem i Grace Winslow, i uratować Smerfetkę! Czy Smerfetka, która zawsze czuła się inna, nawiąże relacje z Naughties – Vexy (Agnieszka Dygant) i Hankusem (Jakub Szydłowski)? Czy Smerfom uda się przekonać ją, że ich miłość do niej jest prawdziwa?

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE