Więcej
  Strona głównaInstytucjeKształcenie zawodowe kadry CKZiU w Nowej Wsi

  Kształcenie zawodowe kadry CKZiU w Nowej Wsi

  Czworo nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od 12 do 26 lutego 2023 r. uczestniczyło w zajęciach w ramach projektu finansowanego ze środków Programu Erasmus+ „Kształcenie Zawodowe”. Projekt realizowany był na Malcie – wyspie na Morzu Śródziemnym. Podstawowym celem projektu było doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz poszerzenie wiedzy z zakresu kształcenia zawodowego.

  Grupa nauczycieli odwiedziła LEVEL ACADEMY – szkołę, która kształci uczniów i studentów w dziedzinie IT. Szkoła posiada profile e-sportowe, aktywnie działa na rzecz promowania różnorodności i integracji oraz przeciwdziałania seksizmowi, rasizmowi i zastraszaniu.

  Nauczyciele poznali również miejsca odbywania staży uczniów i studentów kształcących się w zawodach: technik reklamy, technik realizacji nagłośnień, dziennikarz, reżyser, montażysta, fotograf, scenarzysta. Zapoznali się ze sposobem organizacji produkcji telewizyjnej i radiowej. Zwiedzali studia nagrań. Poznali tajniki realizacji obrazu filmowego, montażu, realizacji dźwięku oraz fotografii.

  Ważnym elementem projektu było doskonalenie przez nauczycieli umiejętności posługiwania się językiem angielskim ukierunkowanym zawodowo.

  Dodatkowym atutem uczestnictwa w projekcie była możliwość poznania historii, kultury i przyrody wyspy.

  Anna Dacka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE