Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzień otwarty w CKZiU w Nowej Wsi

  Dzień otwarty w CKZiU w Nowej Wsi

  Niedaleka przyszłość uczniów klas ósmych to wybór szkoły średniej. Warto dobrze przyjrzeć się ofercie edukacyjnej szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat grójecki, by wybrać najlepszą placówkę.

  Jest nią niewątpliwie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. To szkoła o pięćdziesięcioletniej tradycji, nowoczesnej bazie dydaktycznej oraz profesjonalnej i pełnej empatii kadrze pedagogicznej, gotowej wspierać młodzież w budowaniu optymalnej przyszłości. Niepodważalne zalety szkoły można było poznać osobiście podczas Dnia Otwartego.

  We wtorek, 28 marca 2023 roku – gościliśmy w murach Centrum uczniów klas ósmych wraz z rodzicami. Serdeczne przyjęcie pozwoliło w niezwykle miłej atmosferze poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły, zaplecze dydaktyczne do nauczania teoretycznego i praktycznego, ciekawostki o zawodach i ofertę internatu. Wszyscy nasi goście podkreślali, że szkoła i jej otoczenie są bardzo ładne, co niewątpliwie przekłada się na przyjazną atmosferę.

  Dało się ją odczuć owego wtorkowego popołudnia niemal na każdym kroku. Pozytywne emocje towarzyszyły uczniom i rodzicom podczas spotkania z panią Anną Dacką – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Dobra energia przyciągała gości do stoisk prezentujących bieżącą ofertę edukacyjną Centrum. Odwiedzający otrzymali cenne informacje o szczegółach kształcenia w zawodach: technik architektury krajobrazu z elementami florystyki, technik spedytor z elementami spedycji międzynarodowej, technik organizacji turystyki o profilu stewardesa i pilot wycieczek, technik geodeta o profilu geoinformatyka, technik ekonomista o profilu menedżersko-prawnym, technik ogrodnik z elementami logistyki w ogrodnictwie, technik reklamy o profilu medialnym z elementami dziennikarstwa, technik usług fryzjerskich z elementami wizażu, a także ogrodnicza szkoła branżowa I stopnia. Już sama forma przekazania tych informacji była świadectwem nowoczesnego, sprawnego podejścia marketingowego do kwestii naboru uczniów – dominowały konkursy z cennymi nagrodami, wystawy, zajęcia warsztatowe. Nie zabrakło czegoś dla ciała – słodkiego poczęstunku – oraz dla ducha – prezentacji talentów wokalnych, instrumentalnych, sportowych i tanecznych umiejętności naszych uczniów.

  Podczas indywidualnych i grupowych spacerów po szkole nasi goście przekonali się również, że Centrum podejmuje szereg działań służących wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Jest to współpraca z uczelniami wyższymi (m.in. Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademią Handlową Nauk Stosowanych w Radomiu, Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie) oraz lokalnymi instytucjami i organizacjami, uczestnictwo w licznych projektach i programach o zasięgu krajowym i międzynarodowym (m.in. w programie ERASMUS+, „Działaj lokalnie”), korzystanie z rożnych stypendiów.

  Potwierdzeniem renomy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi są sukcesy jej uczniów w różnych konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. To w tej szkole stwarzamy młodzieży najlepsze warunki do zdobycia ciekawego zawodu i świadomego kształtowania swej przyszłości.

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE