Więcej
  Strona głównaBlogiI Plener polskich artystów z USA. Spotkanie z Krak Art Group

  I Plener polskich artystów z USA. Spotkanie z Krak Art Group

  W dniach 24 czerwca – 3 lipca 2023 po raz pierwszy na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbywa się Plener polskich artystów z USA. Tradycja organizowania plenerów w Warce jest dość długa, od 1974 roku były one organizowane na terenie parku w Winiarach, wielokrotnie artyści przybywali na malownicze tereny nad Pilicą.

  Tym razem Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zaprosiło do Warki grupę artystyczną Krak Art z Los Angeles. Do muzeum przybyli: Katarzyna Czerpak-Węgliński, Andrzej Koło-Kołodziej i Ewa Marzenna Brown-Kołodziej, Joanna Fodczuk-Garcia, Tomasz Misztal i Leonard Konopelski.

  29 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Artystami przy Café Savannah, które poprowadzą dr Anna Rudek-Śmiechowska i Iwona Stefaniak – dyrektor muzeum.

  Gościm specjalnym będzie prof. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz – badacz tematyki polskiego życia artystycznego poza krajem i autor opracowań o grupie Krak Art.

  Artyści, którzy przybyli do Warki są zrzeszeni w jednej z najstarszych grup artystycznych polskiego pochodzenia w USA. W 2020 roku w wareckim Muzeum mogliśmy podziwiać ich prace na wystawie czasowej pt. „Po przekątnej. Kalifornijska Grupa Krak Art.” Pandemia nie pozwoliła wówczas na ich przyjazd do Polski.

  Plener organizowany jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE