Więcej
  Strona głównaInstytucjePora na zasłużony odpoczynek – uroczystość zakończenia roku szkolnego w CKZiU w Nowej...

  Pora na zasłużony odpoczynek – uroczystość zakończenia roku szkolnego w CKZiU w Nowej Wsi

  Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zasłużyli na dwa miesiące przerwy.

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się 23 czerwca 2023 roku o godz. 9:00. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców powitała pani Dyrektor Anna Dacka. Swoją obecnością zaszczycili nas: Mirosław Maliszewski – Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Związku Sadowników RP – Jan Madej – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, ksiądz Wojciech Piórko – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, Monika Babska – Czamara – pracownik Wydziału Edukacji i Zdrowia Powiatu Grójeckiego, Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Mariola Lenarczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi.

  Pani Anna Dacka podsumowała miniony rok szkolny, który obfitował w wiele inicjatyw podnoszących poziom kształcenia w CKZiU w Nowej Wsi i dających wymierne efekty w postaci spektakularnych osiągnięć uczniów.

  Pani Dyrektor w towarzystwie zaproszonych gości i wychowawców klas wręczyła nagrody najlepszym. Najwyższą średnią ocen w klasyfikacji rocznej – 5,78 – otrzymała Anna Sobczak z klasy pierwszej w zawodzie technik reklamy. Nieco niższą, ale równie imponującą średnią uzyskała Natalia Cendrowicz z klasy trzeciej w zawodzie technik obsługi turystycznej – 5,62, a tuż za nią uplasowały się Wiktoria Czwarno z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista ze średnią 5,56. Grono uczniów, którzy uzyskali świadectwa promocyjne z wyróżnieniem, liczyło niemal trzydzieści osób. Swymi wynikami zaimponowali nam: Aleksandra Przybylska, Zuzanna Jarosz i Antoni Sałyga z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista, Kacper Czamara, Aleksander Świdziński i Nikola Górska z klasy pierwszej w zawodzie technik reklamy, Aleksandra Kudlak z klasy pierwszej w zawodzie technik architektury krajobrazu, Natalia Przybysz z klasy drugiej w zawodzie technik ekonomista i Zuzanna Wróblewska z klasy drugiej w zawodzie technik architektury krajobrazu, Marta Górka z klasy trzeciej w zawodzie technik spedytor, Agata Kosińska, Przemysław Stępień, Adrian Dzikołowski, Aylin Koç z klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista, Natalia Fidos, Amanda Dusza i Andżelika Korczak z klasy trzeciej w zawodzie technik obsługi turystycznej, Weronika Wojtysiak z klasy trzeciej w zawodzie technik reklamy, Michał Wójcik z klasy czwartej w zawodzie technik architektury krajobrazu, Klaudia Rosłonkiewicz, Jakub Bagnicki, Oliwier Czyż, Weronika Sobieraj, Mikołąj Wasiak i Amelia Barańska z klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista. Nagrody za stuprocentową roczną frekwencję otrzymali: Wiktoria Czwarno z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista, Karol Maliszewski i Dawid Kiliański z klasy pierwszej w zawodzie technik spedytor. Wzruszeni rodzice wszystkich nagrodzonych uczniów odebrali listy gratulacyjne.

  Uczniowie, którzy godnie reprezentowali szkołę w różnych konkurach pozaszkolnych oraz konkursach wewnątrzszkolnych, również otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  Ostatnim punktem piątkowej uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy czwartej, w zawodach technik ekonomista i technik spedytor, pod czujnym okiem wychowawcy – Grzegorza Rudkowskiego. Humorystyczne scenki przedstawiające szkolną codzienność wywoływały salwy śmiechu na widowni. Całość uświetniły popisy wokalne naszych niezastąpionych solistów z klas młodszych – Wiktorii Myszki, Kacpra Czamary, Zuzanny Bator i Natalii Krawczyk. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli wszystkim uczestnikom uroczystości udanych wakacji.

  Pracowity rok za nami. Przed uczniami – ponad dwa miesiące odpoczynku. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się pełni sił do realizacji nowych wyzwań.

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE