Więcej
  Strona głównaBlogi„Oszczędzają bogaci i nam się opłaci” - Działaj Lokalnie w Nowej Wsi

  „Oszczędzają bogaci i nam się opłaci” – Działaj Lokalnie w Nowej Wsi

  Klub Seniora ”Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi dokonał podsumowania  zrealizowanego projektu pt. ”Oszczędzają bogaci i nam się opłaci”, który został dofinansowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. ze środków programu „Działaj Lokalnie”.

  Końcowym produktem działań są zakupione, zamontowane i ustawione 2 sztuki regałów przy cmentarzach w Boglewicach i Wrociszewie, tzw. „zniczodzielnie”.  Na regałach tych, osoby odwiedzające cmentarze mogą odłożyć niepotrzebne, szklane opakowania zniczy, aby ktoś inny mógł z nich skorzystać. Chodzi o to, by szklane opakowania nie były wyrzucane, a dostawały „kolejne życie”.

  W projekt zaangażowali się wszyscy seniorzy z naszego klubu. Wspólnymi siłami dopilnowali, by miejsca na których stanęły regały były należycie przygotowane i ukwiecone – mówią Halina Fruba i Stanisława Róg – liderki Klubu Seniora „Czerwone Jabłuszko”.

  Realizatorzy projektu podjęli decyzję, że będą nadal dbać o miejsca, w których powstały „zniczodzielnie”, a tym samym promować cel główny projektu, tj. wielokrotne wykorzystanie szklanych opakowań zniczy. Chcą w ten sposób przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci.

  Dziękujemy zaproszonym gościom – prezesowi Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – Andrzejowi Zarębie, koordynatorce projektu „Działaj Lokalnie” – Agnieszce Knotek, seniorom z Klubu „Pokusa” z Jasieńca oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi za obecność, ciepłe słowa i dostrzeżenie sensu naszych działań – mówią seniorzy z Klubu Seniora „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi.

  Klub Seniora ”Czerwone Jabłuszko” Nowa Wieś

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE