Więcej
  Strona głównaBlogiWspólnota parafialna w Michalczewie dziękuje za pomoc!

  Wspólnota parafialna w Michalczewie dziękuje za pomoc!

  Wspólnota parafialna św. Rodziny w Michalczewie pragnie wyrazić podziękowania darczyńcom wspierającym naszą parafię. Dzięki pomocy i wsparciu władz samorządowych, a także ofiarodawcom, parafia może realizować prace remontowe na terenie Świątyni będącej dziełem naszych przodków.

  Kościół w Michalczewie wraz ze swoim otoczeniem stanowi dla lokalnej społeczności żywy pomnik historii naszych przodków. Kościół należy do jednej z najbardziej oryginalnych świątyń w okolicy i w całości jest autorskim projektem jego budowniczego Księdza Tadeusza Stokowskiego.

  W ramach projektu ,,Mazowsze lokalnie” w bieżącym roku kalendarzowym podjęliśmy wspólny wysiłek w odnowie dzwonnicy i ławek ustawionych na zewnątrz. Przy dużym zaangażowaniu młodzieży udało się także zasadzić 444 krzewy iglaków, co bardzo upiększyło otoczenie kościoła parafialnego.

  Wspólne działanie oraz dążenie do zamierzonych celów jest żywym pomnikiem tego, czego nauczył nas Ksiądz Stokowski. Mamy świadomość, że dar w postaci kościoła pozostawiony nam przez naszych przodków to powód do chluby i dumy, a zarazem wielka odpowiedzialność za przekazanie tego dziedzictwa następnym pokoleniom. Kościół parafialny oraz jego otoczenie jest spuścizną pozostawioną nam w opiece, ale jednocześnie stanowi część łańcucha pokoleń. Dlatego zobowiązani jesteśmy do wdzięczności tym, którzy byli przed nami, lecz mamy świadomość odpowiedzialności za to, by przyszłe pokolenia również posiadały najcenniejszy dar, jakim jest świątynia oraz jej otoczenie.

  Dzięki pomocy i wsparciu władz samorządowych: Krzysztofowi Ambroziakowi – Staroście Powiatu Grójeckiego, Dariuszowi Gizce – Burmistrzowi Warki, Tadeuszowi Zakrzewskiemu – Wójtowi Gminy Chynów, a także Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. na czele z Dyrektorem i jednocześnie Prezesem Andrzejem Zarębą, parafianom i przyjaciołom, którzy wspierali swoim 1,5 % podatku i którym jesteśmy wdzięczni – Parafia może realizować prace remontowe na terenie Świątyni. Kościół ten otaczamy troskliwą opieką i wielkim zainteresowaniem, gdyż nie wyobrażamy sobie jakiegokolwiek uszczerbku naszego dziedzictwa.

  Ksiądz Proboszcz i wdzięczna Wspólnota Parafii św. Rodziny w Michalczewie

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE