Więcej
  Strona głównaInstytucjeJasełka we Wrociszewie

  Jasełka we Wrociszewie

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

  Uczniowie starszych klas PSP we Wrociszewie przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

  Uroku inscenizacji dodały kolędy prezentowane przez chór, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Jasełka wzbogacił występy dzieci z młodszego i starszego oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II i III. Do wspólnego kolędowania włączyli się również uczniowie i nauczyciele.

  Po występie głos zabrała dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE